XII Niedziela zwykła

Niedziela, 23 czerwca 2019 11:43

1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych parafian i gości uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. w Oktawie Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. na Zamku i po sumie.
    Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:30.
    Dzisiaj odpust w Dursztynie - suma o godz. 11:30.
    Gościmy ks. Aleksego Pliszczynskiego, misjonarza w Boliwii. Dziękujemy za jego obecność, głoszone Słowo Boże, a Wam wszystkim za ofiarę, którą składając do puszek wspieramy także i jego działalność misyjną. Bóg zapłać za każdą pomoc.
    Trwa oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia o godz. 1830 nabożeństwo czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy bardzo serdecznie. Na zakończenie oktawy w czwartek poświęcenie wianków i ziół.
    Naszą modlitwą otoczmy także i dzieci z naszej parafii, które wraz z ks. Bartłomiejem przebywają nad morzem.
    - poniedziałek 24.06 - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
    - czwartek 27.06 - Wspomnienie MB Nieustającej Pomocy
    - piątek 28.06 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Łapszance - suma o godz. 11:00.Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
    - sobota 29.06 - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8:00 i 19:00. Na Zamku o 20:00. Odpust w Łapszach Wyżnych -suma o godz. 11:00.
    - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Odpust na Szlembarku - suma o godz. 11:00.
  3. Bardzo dziękujemy za procesję Bożego Ciała. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by nasza uroczystość była taka piękna. Za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie domów w całej parafii, strażakom ze sztandarami, komendantom, prezesom za waszą obecność, wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwoneczkach, dzieciom komunijnym w strojach, ministrantom, lektorom, kościelnym, organiście, ubranym w stroje regionalne, wszystkim bez wyjątku za udział. Niech Chrystus Eucharystyczny będzie dla was nagrodą. Bóg zapłać!
  4. Przed dwoma tygodniami na budowę kościoła na Anrtałówce zebraliśmy 4180 zł, natomiast w Boże Ciało dla ks. Krzysztofa 6300 zł. Bóg zapłać!
  5. W styczniu spłonął dom w Dębnie. Wzorem innych nieszczęść w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można pomóc poszkodowanym ofiarą do puszek. Bóg zapłać!
  6. W przyszła niedzielę mogą wystąpić utrudnienia na naszej drodze w związku z rozgrywanym triathlonem. Organizatorzy proszą o ostrożność.