XIII Niedziela zwykła

Niedziela, 30 czerwca 2019 07:00

1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych parafian i gości uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dobrej pogody i radosnego czasu w górach. Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:30.
    Dziś po każdej Mszy św. zbieramy ofiarę do puszek dla poszkodowanych w pożarze parafian z Dębna. Bóg zapłać za pomoc!
    W czasie wakacji Msze św. codzienne będą odprawiane tylko wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę.
    - środa 3.07 - Święto Św. Tomasza, apostoła
    - czwartek 4.07 - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
    - piątek 5.07 - wspomnienie Św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
    - sobota 6.07 - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00.
    W I czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą (poprowadzi Róża MB Częstochowskiej).W I piątek nabożeństwo do NSPJ rano o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. Chorych z Komunią św. nawiedzimy po Mszy św. porannej. Zamek ks. Bartłomiej w czwartek od godz. 14:00. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.
  4. W przyszłą niedzielę przy GOK-u w Niedzicy odbędzie się 24. Śpisko Watra. Uroczyste rozpoczęcie o godz. 13:00. Organizatorzy liczą na niezawodne przybycie.
  5. Wójt Gminy informuje, że od 1.07 można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz świadczenia Dobry start w formie elektronicznej, natomiast od 1.08 tradycyjnej. Więcej info na stronie Urzędu Gminy lub bezpośrednio w OPS.
  6. Również od 1.07 rozpoczyna się podpisywanie umów z mieszkańcami, którzy zostali zakwalifikowani do projektu dotyczącego montażu odnawialnych źródeł energii. Więcej info w UG pokój nr 19 i na stronie internetowej UG.