XVII Niedziela zwykła

Niedziela, 28 lipca 2019 09:40

1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku. Witamy także rodaków niedzickich. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy radosnych chwil w gronie bliskich.
    Przypominamy że w niedziele Msze św.są odprawiane:o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    * poniedziałek 29.07 - wspomnienie św. Marty
    * środa 31.07 - wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana
    * czwartek 1.08 - wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
    * piątek 2.08 - wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Odpust na Dursztynie - suma o godz. 11:00. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    * niedziela 4.08 - wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, kapłana - patrona wszystkich kapłanów
  3. W poniedziałek Msza św. będzie tylko rano o godz. 7:00. We wtorek Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła o godz. 18:30. Różaniec proszę odmówić o godz. 18:00.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać od wtorku codziennie od godz. 18:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża MB Jaworzyńskiej). W I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 18:00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą - w piątek po Mszy św. porannej.
    W sobotę Nabożeństwo Fatimskie od godz. 18:00.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu „z szatą Jezusa” i modlitwami wstawienniczymi, którą prowadzić będzie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.
  6. W czasie poświęcenia pojazdów na pomoc misjonarzom zebrano 1000 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  7. Wójt Gminy przypomina, że trwa podpisywanie umów z mieszkańcami, którzy zostali zakwalifikowani do projektu dotyczącego montażu odnawialnych źródeł energii. UG chce zamknąć listę do 14.08. Warunkiem podpisania umowy jest dokonanie wpłaty na wydzielone konto UG w kwocie 2000 zł, niezależnie od liczby i rodzaju instalacji.