XIX Niedziela zwykła

Niedziela, 11 sierpnia 2019 08:25

1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku.Witamy także rodaków niedzickich. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy radosnych chwil w gronie bliskich.
    Przypominamy że w niedziele Msze św.są odprawiane:o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30;
    * wtorek 13.08 - Święto NMP Kalwaryjskiej
    * środa 14.08 - wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
    * sobota 17.08 - Święto Św. Jacka,kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
  3. W czwartek 15 sierpnia wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Uroczystość ta pokazuje, że naśladowanie świętych nie kończy się z chwilą śmierci. Maryja - przez to, że została wzięta do nieba - pokazała nam drogę. Nasza ojczyzna jest w niebie.
    Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Zachęcamy, aby każda rodzina przygotowała bukiet ziół i kwiatów, i przyniosła go do poświęcenia.
    Uroczystość w sposób szczególny będziemy przeżywać w czasie odpustu w Łapszach Niżnych. Suma odpustowa o godz. 11:30.
    Kustosze Sanktuariów w Ludźmierzu, Kalwarii Zebrzydowskiej i Pasierbcu zapraszają na uroczystości odpustowe. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  4. W piątek o godz. 18:30 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę zapraszamy na koncert z serii Barok na Spiszu. W tym roku tematem jest „Sacrum i emocje”, Rozpoczęcie o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do udziału.