XX Niedziela zwykła

Niedziela, 18 sierpnia 2019 09:00

1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku. Witamy także rodaków niedzickich. Cieszymy się Waszą obecnością i życzymy radosnych chwil w gronie bliskich.
    Przypominamy że w niedziele Msze św.są odprawiane:o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 18:00 w salce katechetycznej.
    * wtorek 20.08 - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
    * środa 21.08 - wspomnienie Św. Piusa X, papieża
    * czwartek 22.08 - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
  3. W sobotę przypada Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar św. Bartłomieja i prosić o łaskę świadectwa życia na wzór naszego Patrona. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawią tegoroczni srebrni jubilaci a kazanie wygłosi ks. prof. Piotr Maniurka, dyrektor Muzeum diecezjalnego w Opolu. Pozostałe Msze św. będą o godz. 7:30 po słowacku, o 9:00 i 19:00. Na Zamku o godz. 20:00.
    Nasze przygotowanie do Odpustu niech obejmie zarówno nasze domy, ulice, jak i nasze dusze. Od środy będziemy uczestniczyć w Triduum poprzedzającym odpust. Codziennie o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i błogosławieństwo poprzedzone odmówieniem litanii do św. Patrona. W środę nowenna do MB Bolesnej, w czwartek nabożeństwo do św. Jana Pawła II z odczytywaniem intencji, w piątek nabożeństwo do Św. Rity. Codziennie również można skorzystać z sakramentu pokuty.
    Kawalerów prosimy o przygotowanie chorągwi i udział w odpuście w strojach regionalnych. Panny od obrazów przygotują feretrony. Dzieci I Komunijne zapraszamy w strojach komunijnych, jak również dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia na dzwoneczkach. Rodziców bardzo prosimy o pomoc w ubraniu ich w stroje i uczestnictwo razem z nimi w sumie odpustowej. Zapraszamy także strażaków ze sztandarami, zarówno z Niedzicy jak i z Niedzicy Zamku.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów piątek w czasie Mszy św. o godz. 19:00.
  5. Gmina Łapsze Niżne, GOK i Sołectwo Trybsz zapraszają na Dożynki Gminne połączone z przeglądem orkiestr dętych naszej gminy, które odbędą się w najbliższą niedzielę w Trybszu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12:00. Natomiast nasze dożynki będą w niedzielę 1.09.
  6. W jednej z modlitw do Św. Bartłomieja wołamy: „Uproś, Patronie nasz, błogosławieństwo dla naszych pól i warsztatów. Obudź ducha pobożności i miłości do Matki Bożej. Spraw swą modlitwą u Boga, abyśmy kochali nasz Kościół, żyli według przykazań i osiągnęli chwałę u Boga”. Niech przygotowanie i przeżycie odpustu pomoże nam doświadczyć orędownictwa Apostoła.