XXI Niedziela zwykła

Niedziela, 25 sierpnia 2019 18:39

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy w naszej parafii gości, wczasowiczów i turystów. Równocześnie informujemy, że w niedziele Msze św. są odprawiane o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 na Zamku, 11:30 suma i o 19:00. O godz. 18:30 Nieszpory.
    * poniedziałek 26.08 - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w Kluszkowcach - suma o 11:30.
    * środa 28.08 - wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    * czwartek 29.08 - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    * W przyszłą niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  3. Również w przyszłą niedzielę 1. września przeżywać będziemy Dożynki - tradycyjne święto dziękczynienia za zbiory. Rozpocznie się o godz. 11:00 pochodem strażaków spod remizy, przy kościele dołączymy do nich z wieńcem i udamy się do kaplicy św. Rozalii, gdzie będziemy uczestniczyć we Mszy Św. Aby to dziękczynienie było Bogu miłe, a nasze uczestnictwo pełne starajmy się przystąpić do Komunii św., stąd tym bardziej zachęcamy do spowiedzi. Ufamy, że Pan nam pobłogosławi równie dobrą pogodą, jak i tegorocznymi zbiorami. Po Mszy św. zostanie poświęcone ziarno do siewu.
  4. Miniony tydzień był bardzo bogaty w różne wydarzenia. Bardzo dziękujemy za modlitwę, ofiarę i pomoc w czasie odpustu parafialnego: ustrojenie, posprzątanie kościoła i obejścia, panom kościelnemu i organiście, panom z rady parafialnej, ministrantom, lektorom, scholi, kawalerom, obraźnickom, ubranym w stroje regionalne, paniom w kuchni, wszystkim, którzy chcieli te święta przeżyć w stanie łaski uświęcającej, uczestniczącym w triduum. Bóg zapłać! Niech Święty Bartłomiej wspiera i wspomaga każde dobre dzieło podejmowane dla jedności naszej wspólnoty parafialnej.
  5. We wtorek o godz. 18:30 zapraszamy na Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Różaniec proszę odmówić wcześniej.
  6. Zapraszamy również na kolejną pielgrzymkę młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą sobotę. Wyjazd od kościoła o godz. 7:00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii do środy.
  7. W następny poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich, by w stanie łaski uświęcającej rozpocząć nowy rok. Dlatego w piątek i sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 18:00.
  8. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy informuje, że w związku z wolnymi miejscami do szkoły ponadgimnazjalneji ponadpodstawowej, Branżowa Szkoła I stopnia w Niedzicy nadal prowadzi rekrutację do dnia 28 sierpnia 2019 r. Proszę o składanie dokumentów do sekretariatu szkoły w godz. od 8:00 - 16:00.