XXII Niedziela zwykła

Niedziela, 1 września 2019 13:28

1. Dziś na mocy postanowienia papieża Franciszka przeżywamy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. A w naszej parafii przeżywamy go jako dziękczynienie za tegoroczne żniwa połączone z odpustem ku czci Św. Rozalii. Dziękujmy Panu Bogu za dar chleba i prośmy o to, by go w tym roku nie zabrakło nikomu. Po Mszy św. przy kaplicy zostanie poświęcone ziarno do siewu.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 na Zamku, 11:30 (przy kaplicy Św. Rozalii) i o 19:00. O godz. 18:30 Nieszpory.
    Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
    Od poniedziałku Msza św. wieczorna o godz. 18:00, na Zamku o 19:00.
    * wtorek 3.09 - wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    * niedziela 8.09 - Święto Narodzenia NMP- odpust w Harklowej. Suma o godz. 11:30.
  3. Kończy się czas wakacji. W poniedziałek, 2. września, rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.
    W tym dniu zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą o godz. 8:00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas budowania naszej komunii z Panem Bogiemi z bliźnimi.
  4. Dyrektor ZPO w Niedzicy wraz z panem Wójtem zapraszają rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej na spotkanie dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00 w budynku szkoły.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża Ukoronowania NMP). W I piątek przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja. Bardzo serdecznie zapraszamy do nawiedzenia kościoła, by przynajmniej przez chwilę pobyć przy Panu Jezusie. Rozpoczniemy po Mszy św. porannej a zakończymy przed wieczorną Mszą św. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w piątek: ks. proboszcz - po Mszy św. porannej, ks. Bartłomiej - od godz. 13:30, Zamek w czwartek od godz. 13:30.
  6. W najbliższą niedzielę odbędzie się 27.Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową od Piłata o godz. 9:00, a o godz. 11:00 Mszę św. odprawi ks. abp Marek Jędraszewski. Serdecznie zachęcamy do udziału.
  7. W sobotę 14.09 organizowana jest kolejna wielka akcja modlitewna pod hasłem „Polska pod krzyżem”. Główny punkt tej akcji to Włocławek. Organizujemy z naszego terenu autokar. Wyjazd o godz. 1:00 w nocy a powrót w niedzielę przed południem. Zapisy w zakrystii. Dla tych, którzy nie pojadą będą organizowane modlitwy na miejscu.
  8. W dniach 21.01-1.02.2019 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch. Koszt ok. 2000 zł. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i gazetce. Zapisy w kancelarii parafialnej.