XXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 8 września 2019 15:36

1. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 na Zamku, 11:30 i o 18:00. O godz. 17:30 Nieszpory.
    Dzisiaj także Święto Narodzenia NMP- odpust w Harklowej. Suma o godz. 11:30.
    Łączymy się z pielgrzymami uczestniczącymi w Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
    * poniedziałek 9.09 - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
    * czwartek 12.09 - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
    * piątek 13.09 - wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
    * sobota 14.09 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    * niedziela 15.09 - wspomnienie MB Bolesnej
  3. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. O godz. 17:30 będzie różaniec prowadzony przez kandydatów, Msza św. i spotkanie formacyjne dla rodziców i kandydatów, (proszę przynieść indeksy formacyjne z tamtego roku).
  4. We wtorek zapraszamy rodziców wraz z uczniami z kl. III SP. Zaczynamy również różańcem o godz. 17:30, potem Msza św. i spotkanie dla dzieci i rodziców.
  5. W środę o godz. 17:30 zapraszamy członków Żywego Różańca z naszej parafii. Najpierw będzie wspólny różaniec, a potem Msza św. z kazaniem formacyjnym.
  6. W czwartek o godz. 17:00 zapraszamy na modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych.
  7. W sobotę 14.09 organizowana jest kolejna wielka akcja modlitewna pod hasłem „Polska pod krzyżem”. Główny punkt tej akcji to Włocławek, oraz dla nas Zakopane. Organizujemy z naszego terenu autokar do Włocławka. Wyjazd o godz. 1:00 w nocy a powrót w niedzielę przed południem. Zapisy w zakrystii.
    Dla tych zaś, którzy nie pojadą w naszym kościele parafialnym - o godz. 18:00 Msza św. i po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W czasie adoracji prosimy o odmówienie całego różańca (cztery części). Zapraszamy poszczególne róże do prowadzenia różańca.
  8. W niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji rodzin. Pójdziemy w stronę cmentarza. Prosimy o zabranie zniczy.
  9. W dniach 25.01-1.02.2019 r. nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch. Koszt ok. 2000 zł. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i gazetce. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  10. W poniedziałek po Mszy św. (ok. godz. 19:00) w Domu Strażaka wystąpi Cyrk Warszawa z programem „Czarodziejski Świat Cyrku”. Wstęp 15 zł.
  11. Wójt Gminy Łapsze Niżne zaprasza osoby pracujące oraz powracające z zagranicy, a pozostające bez pracy na spotkanie informacyjne o projektach „Kierunek Kariera” i „Nowy Start w Małopolsce”. W Niedzicy spotkanie informacyjne odbędzie się w środę o godz. 14:00 w GOK-u w Niedzicy. Więcej informacji w OPS-ie w Łapszach Niżnych.