XXVI Niedziela zwykła

Niedziela, 29 września 2019 10:13

1. Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży i o 18:00.
    O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa przy kaplicy Św. Michała Archanioła.
    O godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory.
    Odpust w Dębnie - suma o godz. 11:30.
    - poniedziałek 30.09 -wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
    - wtorek 1.10 - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    - środa 2.10 - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
    - piątek 4.10 - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
    - sobota 5.10 - wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
    - niedziela 6.10 - wspomnienie NMP Różańcowej.Odpust w Mizernej. Suma o godz. 11:30.
  3. We wtorek wchodzimy w październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17:30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  4. Różaniec na Zamku będzie odmawiany przez cały październik o godz. 16:30 (od poniedziałku do piątku), a w sobotę o godz. 18:30 i po różańcu Msza św.
  5. W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
    - 1.10 wt - kl. III SP
    - 2.10 śr - Róża MB Nieustającej Pomocy
    - 3.10 cz - Róża MB Łaskawej i Róża Św. Barbary
    - 4.10 pt - Róża Zwiastowania NMP
    - 5.10 sb - Róża MB Częstochowskiej
    - 6.10 nd - Róża MB Bolesnej
  6. We wtorek na godz. 17:15 zapraszamy dzieci I Komunijne oraz ich rodziców. W ramach przygotowania do I Komunii Św. zostaną im rozdane różańce.
  7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża MB Łaskawej i Św. Barbary). W I piątek przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja. Bardzo serdecznie zapraszamy do nawiedzenia kościoła, by przynajmniej przez chwilę pobyć przy Panu Jezusie. Rozpoczniemy po Mszy św. porannej a zakończymy przed wieczorną Mszą św. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w piątek: ks. proboszcz - po Mszy św. porannej, ks. Bartłomiej - od godz. 13:30. Zamek w czwartek od godz. 14:30. W I Sobotę Nabożeństwo I Sobotnie o godz. 17:00 a potem różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę różaniec zostanie odprawiony bezpośrednio po sumie o godz. 11:30 i będziepołączony z procesją eucharystyczną do pięciu ołtarzy usytuowanych na cmentarzu przykościelnym. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy także dzieci i młodzież o udział we Mszy św. i w procesji różańcowej.