XXVII Niedziela zwykła

Niedziela, 6 października 2019 08:03

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00.
    Gościmy ks.Zdzisława Błaszczyka misjonarza z Brazylii. Dzieli się z nami radością pracy misyjnej. Po Mszy św. można wesprzeć jego posługę ofiarą do puszek. Bóg zapłać za ofiary.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 procesja różańcowa wokół kościoła.
    W tygodniu nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, na Zamku o 16:30.
    Odpust w Mizernej - suma o godz. 11:30.
    - poniedziałek 7.10 - wspomnienie NMP Różańcowej
    - środa 9.10 - Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    - piątek 11.10 - wspomnienie św. Jana XXIII, papieża
    - sobota 12.10 - wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
  3. W najbliższym tygodniu Różaniec poprowadzą:
    - 7.10 pn - Róża MB Różańcowej
    - 8.10 wt - Bierzmowani kl. VI a SP
    - 9.10 śr - Bierzmowani kl. VI b SP
    - 10.10 cz - Klasa V SP
    - 11.10 pt - Klasa IV SP
    - 12.10 sb - Nauczyciele i Wychowawcy
    - 13.10 nd - Modlitwa w intencji Ojczyzny
  4. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. VIII SP.
  5. Msza św. na Zamku będzie w środę o godz. 17:00.
  6. W najbliższy czwartek zapraszamy na Jerycho Różańcowe do Ludźmierza w godzinach od 4:00 do 8:00. Wyjazd o godz. 3:00. Bardzo serdecznie prosimy o udział w tej modlitwie. Zapisy w zakrystii.
  7. W sobotę będziemy się modlić szczególnie w intencji naszych nauczycieli i wychowawców. Wszystkich pedagogów z naszej parafii zapraszamy na Różaniec, Mszę św. i spotkanie na plebanii.
  8. „Wstańcie, chodźmy” to hasło XIX Dnia Papieskiego, który będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Po Mszy św. młodzież będzie kwestować na pomoc Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu „z szatą Jezusa” i modlitwami wstawienniczymi, którą prowadzić będzie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.
  10. Wójt Gminy Łapsze Niżne ogłasza, że trwa nabór uzupełniający do projektu dotyczącego montażu odnawialnych źródeł energii. Przyjmowane są deklaracje na instalacje solarne, pompy ciepła do ciepłej wody oraz kotły na pelet. Zainteresowanych udziałem w projekcie prosi się o zgłaszanie się do UG, pokój 19.
  11. Wójt Gminy zaprasza na Rodzinny Piknik z Latawcem, który odbędzie się na przełęczy w Łapszance najbliższą sobotę. Więcej wiadomości i regulamin na stronie UG Łapsze Niżne.
  12. Również Wójt Gminy zaprasza na „Dzień Seniora z Biesiadą”, który odbędzie się w sobotę 26.10 od godz. 15:00 w Ośrodku Wypoczynkowym u Micherdy w Niedzicy.Zapisy u sołtysów do 14.10. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej UG.