XXVIII Niedziela zwykła

Niedziela, 13 października 2019 09:57

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. W tygodniu nabożeństwo różańcowe również o godz. 17:30, na Zamku o 16:30.
    „Wstańcie, chodźmy” to hasło XIX Dnia Papieskiego przeżywanego dzisiaj. Po każdej Mszy św. młodzież kwestuje na pomoc Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za ofiary.
    Także dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu „z szatą Jezusa” i modlitwami wstawienniczymi, którą prowadzić będzie Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.
    - poniedziałek 14.10 - wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
    - wtorek 15.10 -wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    - środa 16.10 -wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
    - czwartek 17.10 - wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    - piątek 18.10 - Święto Św. Łukasza Ewangelisty
    - niedziela 20.10 - Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa
  3. W najbliższym tygodniu Różaniec poprowadzą:
    - 14.10 pn - Bierzmowani kl. VIII
    - 15.10 wt - Klasa I SP
    - 16.10 śr - Koło Gospodyń Wiejskich
    - 17.10 cz - Żłobek, przedszkole i klasa 0 SP
    - 18.10 pt - Kółko Misyjne
    - 19.10 sb - Ministranci, lektorzy i schola
    - 20.10 nd - Rada Parafialna
  4. W najbliższy piątek o godz. 9:00 organizowana jest międzynarodowa akcja pt. „Milion dzieci modli się na różańcu”. Bardzo prosimy wszystkie dzieci, by szczególnie w tym dniu uczestniczyły w kościele w wieczornym różańcu. A dorosłych prosimy - jeśli mogą niech pomogą dzieciom.
  5. Bardzo dziękujemy za udział w Jerycho Różańcowym w Ludźmierzu w miniony czwartek.
  6. Od poniedziałku można zamawiać Msze św. na przyszły rok oraz wypominki roczne i jednorazowe. W Niedzicy codziennie po Mszy św. wieczornej, na Zamku w czwartek od godz.16:00. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk.