Rocznica Poświęcenia Kościoła

Niedziela, 27 października 2019 08:31

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. W tygodniu nabożeństwo różańcowe również o godz. 17:30, na Zamku o 16:30.
    Obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za to miejsce - znak wiary naszych ojców i naszej. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum, dziękując Panu Bogu za nasz kościół.
    Do czwartku o godz. 17:30 zapraszamy na różaniec, który jutro poprowadzi Róża MB Ludźmierskiej, we wtorek Róża MB Wniebowziętej, w środę Róża MB Jaworzyńskiej, a w czwartek Róża Św. Anny.
    W Kacwinie odpust ku czci Wszystkich Świętych - suma o godz. 11:30.
    - poniedziałek 28.10 - święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  3. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. - kl. VIII SP, w środę ministranci i lektorzy.
  4. Codziennie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00. Niech to będzie już spowiedź pierwszopiątkowa, tym bardziej, że w tych dniach swoim odpustem możemy pomóc naszym zmarłym.
  5. W czwartek na zakończenie Nabożeństw Różańcowych zapraszamy wszystkie dzieci do przebrania w stroje świętych. Proszę także i starszych o pomoc w pielgrzymce świętych naszej parafii.
  6. W piątek - 1 listopada - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Dzień wielkiego dziękczynienia Bogu za wszystkich zbawionych. W naszym zwyczaju i pobożności dzień ten związany jest z nawiedzinami grobów naszych zmarłych. Niech atmosfera modlitwy i powagi towarzyszy nam wszędzie gdziekolwiek się udamy.
    Msze święte jak w każdą niedzielę. O godz. 10:00 na cmentarzu w Niedzicy - Zamku modlitwy za zmarłych z procesją, a potem przy dobrej pogodzie, Msza św. również na cmentarzu. Natomiast w Niedzicy o godz. 11:30 - procesja z wypominkami, a po procesji Msza św. na cmentarzu. Składka na cmentarzu, zbierana przez Radę Parafialną, oraz do puszek przy wyjściu z cmentarza, przeznaczone są na zamontowanie kolejnych lamp na cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu.
  7. W sobotę 2 listopada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH zwane również jako Dzień Zaduszny. W tym dniu polecamy Miłosiernemu Bogu wszystkich, którzy odeszli do wieczności. Naszą modlitwą, refleksją i nawiedzinami grobów wyrażamy wiarę w życie wieczne. Msze św.: 7:30 (po słowacku), 9:00, o 10:15 na Zamku, o 15:00 (rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego) i o 18:00. Przed każdą Mszą św. modlitwy z wypominkami. Taca przeznaczona na dzieła charytatywne.
  8. W pierwszych dniach listopada można zyskać odpust zupełny. Warunkami są: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa; „Ojcze nasz”, „Wierzę” i w intencjach Ojca św. Pierwszego i drugiego listopada należy pobożnie nawiedzić świątynię, a od 1 do 8 listopada cmentarz. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  9. Zgodnie z zaleceniem ks. arcybiskupa od 1. listopada przed Mszą św. wieczorną codziennie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i okazja do adoracji, którą zakończymy przed Mszą św. Więcej informacji i program podamy w następną niedzielę.
  10. Przez miesiąc listopad (do niedzieli Chrystusa Króla) zapraszamy na Różaniec z wypominkami o godz. 17:25.
  11. Prosimy o porządek na cmentarzu. Śmieci umieszczamy w kontenerze.
  12. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. Nawiedziny chorych z Komunią Św.: ks. proboszcz w od godz. 8:00, ks. Bartłomiej - w środę od 14:00 Zamek, a w czwartek od. 14:00 Niedzica.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz