XXXI Niedziela zwykła

Niedziela, 3 listopada 2019 18:44

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych.
    Modlitwa z wypominkami codziennie o godz. 17:10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary.
    - poniedziałek 4.11 - wspomnienie św. Karola Boromeusza
    - sobota 9.11 - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  3. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. - kl. VIII SP, środa - lektorzy i ministranci.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku swoją modlitwą i ofiarą do puszek po Mszy św. pragniemy wesprzeć prześladowanych w Pakistanie.
  5. Kończymy oktawę Wszystkich Świętych. Powoli czyścimy groby ze zniczy i dekoracji świątecznej. Bardzo prosimy, aby je złożyć w koszu obok cmentarza.
  6. Osoby zaangażowane w przygotowanie obchodów 700-lecia pierwszej pisanej wzmianki o wsi Niedzica, po niedzielnych Mszach św. 10 i 17.11 będą rozprowadzały kalendarze na rok 2020 z planem imprez towarzyszących obchodom. W kalendarzu zamieszczono dużo ciekawych, archiwalnych zdjęć Niedzicy. Mile widziane dobrowolne datki za kalendarz. Zebrane pieniądze zasilą finanse potrzebne do przygotowania obchodów.
  7. W nawiązaniu do prośby ks. arcybiskupa od 1.11 codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu. O 17:10 zapraszamy na modlitwę różańcową (w listopadzie z wypominkami) i po niej zostanie odmówiona litania do św. Jana Pawła II. Codziennie do modlitwy zapraszamy wszystkich, ale szczególnie Róże różańcowe wyznaczone na poszczególne dni. Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę poprzez, którą przygotujemy się na świętowanie 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz