XXXII Niedziela zwykła

Niedziela, 10 listopada 2019 20:36

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Codziennie o godz. 17:00 zapraszamy na adorację, różaniec z wypominkami i modlitwami przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
    Dzisiaj przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku swoją modlitwą i ofiarą do puszek po Mszy św. pragniemy wesprzeć prześladowanych w Sudanie Południowym.
    Po każdej Mszy św. będą rozprowadzane kalendarze jubileuszowe 700 - lecia Niedzicy. Koszt wydania kalendarza to 10 zł. Organizatorzy bardzo dziękują za współpracę i pomoc w realizacji zadań jubileuszowych.
    - poniedziałek 11.11 - wspomnienie św. Marcina z Tours. Odpust w Krempachach - suma o godz. 9:30 i 11:30. To także 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Odpowiednio uczcijmy to Święto.
    - wtorek 12.11 - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    - środa 13.11 - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
    - niedziela 17.11 – odpust w Kluszkowcach ku czci Św. Rafała Kalinowskiego. Suma o godz. 11:30.
  3. W tym tygodniu Msza św. na Zamku będzie we wtorek o godz. 19:00. O 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wypominki, różaniec i modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  4. Spotkania:wtorek po Mszy św. – kl. VIII, środa kl. VIa, piątek – VIb, sobota ministranci i lektorzy.
  5. W niedzielę 17.11. po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy DzieńUbogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwychnigdy ich nie zawiedzie”. Wzorem lat ubiegłych w przyszła niedzielę po każdej Mszy św. ofiarą do puszek wesprzemy również to dzieło. Bóg zapłać!
  6. Dyrekcja zapory prosi wszystkich właścicieli gruntów przylegających do terenów stacji narciarskiej Polana Sosny oraz właścicieli działek położonych wzdłuż granicy państwa po szczyt Sosny o przybycie na spotkanie Domu Strażaka w Niedzicy w czwartek 14.11 na godz. 16:00. Celem spotkania są rozmowy na temat planowanej rozbudowy wyciągu.
  7. Kominiarze będą nawiedzać domy w Niedzicy. Proszą o współpracę w czasie wykonywania ich obowiązkowych czynności kominiarskich.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz