XXXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 17 listopada 2019 19:23

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Codziennie o godz. 17:00 zapraszamy na adorację, różaniec z wypominkami i modlitwami przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
    W dzisiejszą niedzielę po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Wzorem lat ubiegłych po każdej Mszy św. ofiarą do puszek wspieramy to dzieło. Bóg zapłać!
    Po każdej Mszy św. będą rozprowadzane kalendarze jubileuszowe 700 - lecia Niedzicy. Koszt wydania kalendarza to 10 zł. Organizatorzy bardzo dziękują za współpracę i pomoc w realizacji zadań jubileuszowych. W tygodniu kalendarz można nabyć w kiosku z czasopismami.
    Dzisiaj także odpust w Kluszkowcach ku czci Św. Rafała Kalinowskiego. Suma o godz. 11:30.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 17:00 w salce katechetycznej.
    - poniedziałek 18.11 - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    - wtorek 19.11 - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    - środa 20.11 - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
    - czwartek 21.11 - wspomnienie Ofiarowania NMP
    - piątek 22.11 - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. Polecajmy naszego p. organistę i naszą scholę
    - niedziela 24.11 - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. Spotkania:poniedziałek po Mszy św. - kl. VIII, środa - ministranci i lektorzy, piątek - młodzież.
  4. W najbliższą sobotę o godz. 9:00 w Maniowach zostanie odprawiona Msza św. wypominkowa za zmarłych kapłanów z naszego dekanatu.
  5. Kominiarze będą nawiedzać domy w Niedzicy i Niedzicy - Zamku. Proszą o współpracę w czasie wykonywania ich obowiązkowych czynności kominiarskich.
  6. „Małopolski teleanioł” i „Pomocna dłoń zawsze przy tobie” to hasła projektu pomocowego dla najbardziej bezbronnych. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na folderze, który można zabrać ze stolika pod chórem.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz