Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 17 listopada 2019 19:23

 1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
  Codziennie o godz. 17:00 zapraszamy na adorację, różaniec z wypominkami i modlitwami przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  W dzisiejszą niedzielę po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Wzorem lat ubiegłych po każdej Mszy św. ofiarą do puszek wspieramy to dzieło. Bóg zapłać!
  Po każdej Mszy św. będą rozprowadzane kalendarze jubileuszowe 700 - lecia Niedzicy. Koszt wydania kalendarza to 10 zł. Organizatorzy bardzo dziękują za współpracę i pomoc w realizacji zadań jubileuszowych. W tygodniu kalendarz można nabyć w kiosku z czasopismami.
  Dzisiaj także odpust w Kluszkowcach ku czci Św. Rafała Kalinowskiego. Suma o godz. 11:30.
  Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 17:00 w salce katechetycznej.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  - poniedziałek 18.11 - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  - wtorek 19.11 - wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  - środa 20.11 - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  - czwartek 21.11 - wspomnienie Ofiarowania NMP
  - piątek 22.11 - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego. Polecajmy naszego p. organistę i naszą scholę
  - niedziela 24.11 - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. Spotkania:poniedziałek po Mszy św. - kl. VIII, środa - ministranci i lektorzy, piątek - młodzież.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 9:00 w Maniowach zostanie odprawiona Msza św. wypominkowa za zmarłych kapłanów z naszego dekanatu.
 5. Kominiarze będą nawiedzać domy w Niedzicy i Niedzicy - Zamku. Proszą o współpracę w czasie wykonywania ich obowiązkowych czynności kominiarskich.
 6. „Małopolski teleanioł” i „Pomocna dłoń zawsze przy tobie” to hasła projektu pomocowego dla najbardziej bezbronnych. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń i na folderze, który można zabrać ze stolika pod chórem.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz