I Niedziela Adwentu

Niedziela, 1 grudnia 2019 20:51

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2019/2020. Podejmowana tematyka to: „Eucharystia daje życie”, a hasłem tego roku będzie - „Wielka tajemnica wiary”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku „A”, natomiast czytania codzienne w okresie „w ciągu roku” będą z roku II.
    Przypomnijmy również, ze Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV. wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy św.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. Nieszpory adwentowe o godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację i uwielbienie Pana Boga ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” z Nowego Targu.
    Dzisiaj również Rada Parafialna rozprowadza opłatki, z których ofiary są przeznaczone na wynagrodzenie p. organisty, oraz można dzisiaj uiścić składkę za pomniki i grobowce, przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza.
    Od dzisiaj można nabywać wigilijne świece „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
    Roraty w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18:00. W tych dniach o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec prowadzony przez poszczególne róże, Godzinki i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zakończone błogosławieństwem przed godz. 18:00.W czwartek i sobotę Roraty o godz. 6:30 poprzedzone Godzinkami. Natomiast w czwartek i sobotę Roraty będą również w kaplicy na Zamku o godz. 19:00 poprzedzone o godz. 18:00 adoracją i modlitwami tak jak w kościele parafialnym.Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    Rekolekcje adwentowe od 15 do 17.12. poprowadzi ks. prał. Mieczysław Łukaszczyk emerytowany proboszcz parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i ks. rekolekcjonisty.
    - wtorek 3.12 - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    - środa 4.12 - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
    - piątek 6.12- wsp. Św. Mikołaja, bpa, patrona dobroci. Odpust w Maniowach w sobotę - suma o 11:00.
    - sobota 7.12 - wspomnienie św. Ambrożego,biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy. Wszystkich pszczelarzy, oraz miłośników miodu zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00 do Niedzicy Zamku.
    - niedziela 8.12 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  3. W niedzielę 8.12 w czasie Mszy św. o godz. 11:30 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dzieciom z kl. III. Bardzo prosimy dzieci, oraz ich rodziców o uczestnictwo w tej Mszy św.
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00.
    Nawiedziny chorych z Komunią Św.: ks. proboszcz -piątek po Mszy św. porannej, ks. Bartłomiej - czwartek od godz. 14:00 Zamek, piątek od godz. 14:00 Niedzica.
  5. Spotkania: poniedziałek o godz. 16:30 - Kółko Misyjne, po Mszy św. kl. VIII, środa po Mszy św. kl. VII, sobota po Mszy św. lektorzy i ministranci.
  6. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 20. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Otaczamy ich modlitwą, ale i ofiarą zbieraną przez Kółko Misyjne po każdej Mszy św.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie odpustu ku czci Św. Andrzeja Apostoła w Niedzicy - Zamku. Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli niech obdarowuje Bóg. Radzie Parafialnej działającej przy kaplicy za zorganizowanie obiadu dla księży. Bóg zapłać.
  8. Parafialne pole orne jest do wynajęcia. Chętnych prosimy o kontakt z Radą Parafialną lub z ks. proboszczem.
  9. W minioną niedzielę na pogorzelców z Mizernej zebraliśmy 2900 zł. Bóg zapłać!
  10. W dniach 17-23.04.2020 organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Ramowy program w gazetce i na tablicy ogłoszeń. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz