II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Niedziela, 8 grudnia 2019 10:27

1. Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory adwentowe i zakończenie o godz. 18:00.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dzieciom z kl. III.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. kwestujemy na rzecz potrzebujących chrześcijan na Wschodzie. Otaczamy ich także naszą modlitwą.
    Do nabycia także wigilijne świece „Caritasu”. Jest to forma włączenia się w dobroczynne dzieło troski o tych, którym jest jeszcze trudniej w życiu.
    Roraty w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18:00. W tych dniach o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec prowadzony przez poszczególne róże, Godzinki i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zakończone błogosławieństwem przed godz. 18:00. W czwartek i sobotę Roraty o godz. 6:30 poprzedzone Godzinkami. Natomiast w czwartek i sobotę Roraty będą również w kaplicy na Zamku o godz. 19:00 poprzedzone o godz. 18:00 adoracją i modlitwami tak jak w kościele parafialnym.
    Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
    - czwartek 12.12 - wspomnienie NMP z Guadalupe
    - piątek 13.12 - wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
    - sobota 14.12 - wspomnienie św. Jana od Krzyża,kapłana i doktora Kościoła.
  3. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. VIII, sobota po Mszy św. lektorzy i ministranci.
  4. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie kwestować w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy
  5. Kominiarze od wtorku zaczną nawiedzanie domów na terenie Niedzicy - Zamku. W każdym domu będą dokonywać okresowego przeglądu i czyszczenia przewodów kominowych, spalinowych, dymowych i wentylacyjnych. Proszą o współpracę.
  6. W dniach 17-23.04.2020 organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Ramowy program w gazetce i na tablicy ogłoszeń. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy w piątek na godz. 16:00. Proszę przynieść paszport i pierwszą wpłatę.
  7. W minionym tygodniu do naszego kościoła zostały zamontowane klęczniki - konfesjonały. Będą służyć szczególnie w czasie spowiedzi adwentowej i wielkanocnej, oraz jako klęczniki. Koszt jednego z nich to 800 zł. Szukamy dobroczyńców chętnych do ich zakupu. Bóg zapłać za każdą pomoc.
ks. Józef Bednarczyk, proboszcz