III Niedziela Adwentu

Niedziela, 15 grudnia 2019 10:49

1. Msze św.:godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory adwentowe i zakończenie o godz. 18:00.
    Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete - „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
    Przeżywamy czas świętych rekolekcji. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie młodych. Po Mszy św. Specjalna nauka dla nich.
    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i składka w kopertach na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarę. Zainteresowanych spotkaniem z radą parafialną zapraszamy od godz. 17:00.
    Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza po każdej Mszy św. kwestuje w ramach Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy.
    Zachęcamy do: nabywania wigilijnych świec „Caritasu”.
    Roraty w środę i piątek o godz. 18:00. W tych dniach o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec prowadzony przez poszczególne róże, Godzinki i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zakończone błogosławieństwem przed godz. 18:00. W czwartek i sobotę Roraty o godz. 6:30 poprzedzone Godzinkami. Natomiast w czwartek i sobotę Roraty będą również w kaplicy na Zamku o godz. 19:00 poprzedzone o godz. 18:00 adoracją i modlitwami tak jak w kościele parafialnym.
    Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zachęcamy, szczególnie dzieci zapraszamy z lampionami.
  2. Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W naszych przemyśleniach i modlitwach polecajmy Bogu nasze rodziny, a po sąsiedzku pomagajmy sobie w trudnych sytuacjach.
  3. We wtorek dzień spowiedzi. Zapraszamy wszystkich w godz. 10:00 - 12:00 i 14:00 - 16:00 (przerwa od 15:00 do 15:30). Na Zamku od godz. 8:00, a potem Msza św. We wtorek będziemy mogli okazać wdzięczność naszemu ojcu rekolekcjoniście ofiarą na tacę. Bóg zapłać!
  4. Młodzież zŁapsz Niżnych zaprasza na czuwanie modlitewne w przyszła niedzielę o godz. 20:00.
  5. W minioną niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1100 zł. Bóg zapłać!