IV Niedziela Adwentu

Niedziela, 22 grudnia 2019 07:50

1. Czas oczekiwania powoli się dopełnia, jeszcze widzimy wątpliwości w życiu Józefa, a już niebawem będziemy świadkami narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem.
    Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Msze św. odprawiamy o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy – Zamku i o godz. 11:30 suma i o godz. 18:00.O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory adwentowe i zakończenie o godz. 18:00.
    O godz. 14:00 zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie, które odbędzie się w salce katechetycznej na plebanii.
    Roraty w poniedziałek o godz. 18:00. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec prowadzony przez Różę MB Ludźmierskiej, Godzinki i modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zakończone błogosławieństwem przed godz. 18:00.
  2. We wtorek - Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. O godz. 6:30 zapraszamy na ostatnie w tym Adwencie Roraty poprzedzone Godzinkami. W krzątaninie przedświątecznej nie traćmy skupienia, a zasiadając do stołu wigilijnego zachowujmy zwyczaje naszej chrześcijańskiej tradycji: wspólna modlitwa, śpiew kolęd i łamanie się opłatkiem wraz ze składaniem życzeń.
  3. BOŻE NARODZENIE rozpoczniemy świętować PASTERKĄ na Zamku o godz. 22:00, w kościele parafialnym o północy. W ciągu dnia Msze św. jak w każdą niedzielę. Niech nasz udział będzie wyrazem wiary i gotowości na przyjście Zbawiciela.
    Składka z Pasterki na fundusz „SOS” - troski o ochronę dzieci poczętych i pomoc matkom zagrożonym w macierzyństwie, a taca z Bożego Narodzenia na „Świętopietrze”.
  4. W czwartek drugi dzień Świąt – Święto Św. Szczepana, diakona i męczennika. Po każdej Mszy św. poświęcenia owsa. Składka na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W czasie Mszy św. o godz. 9:00 rozesłanie kolędników misyjnych – prosimy o życzliwe przyjęcie.
  5. Przed wieczornymi Mszami św. o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 17:10 Różaniec, o 17:50 Litania do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwo.
    - piątek 27.12 – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Poświęcenie wina.
    - sobota 28.12 – Święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  7. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na godz. 11:30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w minionym roku przeżywały swoje jubileusze małżeńskie: srebrne, złote czy jeszcze większe.
  8. W minioną niedzielę na rzecz Stowarzyszenia Dzieci i Młodzież Spisza dla Chorych Dzieci Naszej Gminy zebraliśmy 1760 zł. Bóg zapłać!.
  9. Odwiedziny chorych z Komunią św. jutro - w poniedziałek - po Mszy św. porannej, natomiast o godz. 16:30 spotkanie kolędników misyjnych.