Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Niedziela, 29 grudnia 2019 16:41

1. Dzisiaj Święto Najświętszej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne każdej rodziny. Módlmy się zwłaszcza o to, aby światło nauki Boskiej było pomocą w rozwiązywaniu trudnych problemów dnia codziennego. Pary małżeńskie, które w tym roku obchodziły jubileusz 50-cio lub 25-lecia zapraszamy na sumę o godz. 11:30.
  2. We wtorek zakończenie „Starego Roku”. O godz. 7:30 Msza św. z nabożeństwem na zakończenie roku w kaplicy na Zamku, natomiast w Niedzicy o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory i Msza św. dziękczynna za miniony rok. Zapraszamy wszystkich, aby przed Najświętszym Sakramentem podziękować Bogu za łaski minionego roku, a tam gdzie trzeba, przeprosić za nie do końca pomnożony talent minionego czasu.
  3. W środę będziemy świętować Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2020 roku. Msze św. jak w niedzielę.
    - czwartek 2.01 - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  5. W sobotę o godz. 1600 będzie Msza św., a po niej zapraszamy na wspólny parafialny opłatek do Domu Strażaka. Zapraszamy młodych i starych, małych i dużych, rodziny i samotnych. Czujmy się wszyscy zaproszeni do tego, by we wspólnocie parafialnej jeszcze raz przedłużyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Organizatorzy to Parafia, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Urbar, Kółko Rolnicze. Bądźmy razem. Wystąpią także nasze dzieci.
  6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać przed Mszą św. wieczorną. Nabożeństwo powołaniowe w czwartek o godz. 7:00 (poprowadzi Róża św. Anny). W piątek nabożeństwo do NSPJ o godz. 7:00 i 17:00. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.
  7. Agent PZU informuje wszystkich rolników o obowiązkowym ubezpieczeniu budynków na rok 2020, które to będzie odbierał w każdy czwartek stycznia od 9 do 14 u pana sołtysa.