II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Niedziela, 5 stycznia 2020 13:48

1. Msze św.:godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory świąteczne i zakończenie o godz. 18:00.
  2. W tygodniu codziennie przed wieczorną Mszą św. adorujemy Pana Jezusa od godz. 17:00, różaniec i zakończenie o godz. 18:00, potem Msza św. W taki sposób przygotowujemy się do świętowania stulecia urodzin Św. Jana Pawła II. Podobnie na Zamku.
  3. W poniedziałek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Dzień szczególnej modlitwy w intencji misji. W czasie każdej Mszy poświęcimy kredę i kadzidło. Ofiara na tacę przeznaczona na misje. Po każdej Mszy św. będzie się można zaopatrzyć również w kadzidełko, złożyć ofiarę z przeznaczeniem na misje.
  4. W przyszła niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego.
  5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską kolędę. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, rozmowę i złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać!
  6. Zakończyło się również głosowanie do Rady Parafialnej. Wyniki wywieszone w gablocie ogłoszeń. Więcej informacji o rozpoczęciu pracy nowej Rady w przyszła niedzielę.
  7. Wczoraj byliśmy na opłatku. Bardzo dziękujemy organizatorom: Radzie Sołeckiej z panem sołtysem na czele, Kołu Gospodyń Wiejskich, Urbarowi, Kółku Rolniczemu, wychowawcom i dzieciom ze szkoły, Pensjonatowi HATA. Dziękujemy tym, którzy przybyli. Jest to również troska o nasze wspólne dobro. Bóg zapłać!
  8. Wójt Gminy Łapsze Niżne informuje, że Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera” skierowany do osób, które ukończyły 25 rok życia, pracują lub mieszkają na terenie województwa małopolskiego, posiadają wykształcenie nie wyższe niż średnie. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87 % jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny. Więcej informacji można uzyskać na stronie OPS-u w Łapszach Niżnych.
Ks. Józef Bednarczyk