II Niedziela zwykła

Niedziela, 19 stycznia 2020 19:01

1. Jeszcze brzmią w nas echa świąt Bożego Narodzenia, a równocześnie w liturgii weszliśmy w okres „w ciągu roku”, podejmując codzienne obowiązki i prace. Korzystając z przykładu św. Jana Chrzciciela i św. Pawła podejmijmy trud głoszenia „Dobrej Nowiny”.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory świąteczne i zakończenie o godz. 18:00.
    W tygodniu codziennie przed wieczorną Mszą św. adorujemy Pana Jezusa od godz. 17:00, różaniec i zakończenie o godz. 18:00, potem Msza św. W taki sposób przygotowujemy się do świętowania stulecia urodzin Św. Jana Pawła II. Podobnie na Zamku.
    Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z Rady Parafialnej czekają na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 17:00.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 uroczyste podziękowanie ustępującej Radzie Parafialnej i oficjalne rozpoczęcie nowej. Ustępującym dziękujemy, a nowowybranym członkom życzymy wielu sił do pracy i światła Ducha Świętego w podejmowaniu decyzji.
    Wczoraj w Kościele rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa od 18 do 25 stycznia.
    Dla niektórych województw - czas ferii zimowych. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dużo radości z pobytu w Niedzicy i bezpiecznego czasu, zwłaszcza na stoku i na drodze.
  2. Kalendarz Liturgiczny:
    - wtorek 21.01 - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Wszystkie babcie i dziadków zapraszamy szczególnie na Mszę św. wieczorną, wraz z wnukami.
    - piątek 24.01. - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
    - sobota 25.01 - Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
  3. Spotkania:
    - poniedziałek - kl. VIII, środa - VII.
  4. W piątek Mszą św. o godz. 20:00 rozpoczynamy nasze pielgrzymowanie do Rzymu. Bardzo prosimy o modlitwę i obiecujemy ją w tych miejscach, do których zdążamy.
  5. Papież Franciszek Listem Apostolskim „Aperuitillis”ustanowił III Niedzielę Zwykłą Niedzielą Słowa Bożego, która w tym roku przypada w przyszła niedzielę. Szczególnie w tę niedzielę, ale i w inne dni zachęcamy do czytania Pisma Św.
  6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. organizujemy dobrowolną zbiórkę do puszek na rehabilitację poszkodowanego w wypadku naszego parafianina Dawida. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!