III Niedziela zwykła

Niedziela, 26 stycznia 2020 19:05

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Dbajmy o pogłębianie prawd wiary czytając Pismo święte.
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory zakończenie o godz. 18:00.
    W tygodniu codziennie przed wieczorną Mszą św. adorujemy Pana Jezusa od godz. 17:00, różaniec i zakończenie o godz. 18:00, potem Msza św. W taki sposób przygotowujemy się do świętowania stulecia urodzin Św. Jana Pawła II. Podobnie na Zamku.
    Rozpoczęliśmy ferie zimowe. Naszym dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom, oraz wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dużo radości z pobytu w Niedzicy i bezpiecznego czasu, zwłaszcza na stoku i na drodze.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na rehabilitację poszkodowanego w wypadku naszego parafianina Dawida. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
    Nasza parafia kontynuuje pielgrzymkę do Rzymu. Pielgrzymi proszą o modlitwę i obiecują westchnienie w tych miejscach, do których zdążają.
  2. Kalendarz Liturgiczny:
    - wtorek 28.01 - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
    - piątek 31.01. - wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy św. święcimy gromnice i w procesji z zapalonymi świecami do naszych domów wyrażamy naszą wdzięczność Bogu za dar Chrystusa, który jest naszym Światłem. Poświęcone świece - gromnice - przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, niech nam przypominają o Jezusie - Światłości Narodów. Niedzielne Święto to również dzień modlitw w intencji życia konsekrowanego - błagajmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Ofiara do puszek po każdej Mszy św. jest przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych. Bóg zapłać za ofiarę. W czasie Mszy św. o godz. 11:30 zostaną poświęcone gromnice dla dzieci z klasy III. Prosimy rodziców, by wraz z dziećmi zgromadzili się z przodu.
    Podczas Mszy św. o godz. 7:30 będzie się z nami modlił chór ze Słowacji.
    Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne z Szatą Jezusa.
    Przez cała niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2020 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 10 zł. Będą dostępne także egzemplarze Pisma Świętego do słuchania oraz Biblia dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecamy”.
  4. W minioną niedzielę ogłaszaliśmy nabór na posługę kościelnego w naszym kościele. Zgłosił się tylko pan Daniel Dwornicki, nasz parafianin, który od 1.02.2020 przejmuje obowiązki w kościele. Dziękujemy pani Annie Uram za posługę sprzątania, pani Ewie Strączek za pranie bielizny. Panu Marianowi podziękujemy za jego posługę w niedzielę 9.02.2020 w czasie Mszy św. o godz. 11:30. Bóg zapłać!
  5. Także w najbliższych dniach nastąpi przekazanie kasy parafialnej nowej skarbnik Rady p. Justynie Pczelar.
  6. W ostatnim czasie zamontowano barierki w parku od strony rzeki, oraz ustawiono w kaplicy nowy konfesjonał. Panu Pawłowi Lasakowi za nieodpłatne przywiezienie go z Powroźnika, oraz tym członkom Rady Parafialnej, którzy byli zaangażowani w jego montaż - Bóg zapłać!