Święto Ofiarowania Pańskiego

Niedziela, 2 lutego 2020 23:46

1. Dzisiejsza niedziela to jednocześnie Święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone w czterdziestym dniu po Bożym Narodzeniu, na pamiątkę ofiarowania Jezusa w świątyni i oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic i procesja poza ołtarz główny. Dzień dzisiejszy, z ustanowienia św. Jana Pawła II jest obchodzony jako Dzień Życia Konsekrowanego. Polecajmy szczególnie zakonników i zakonnice. Po Mszy św. ofiarą do puszek można wesprzeć zakony klauzurowe. Bóg zapłać!
    Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory zakończenie o godz. 18:00.
    W tygodniu codziennie przed wieczorną Mszą św. adorujemy Pana Jezusa od godz. 17:00, różaniec i zakończenie o godz. 18:00, potem Msza św. W taki sposób przygotowujemy się do świętowania stulecia urodzin Św. Jana Pawła II. Podobnie na Zamku.
    Podczas Mszy św. o godz. 7:30 będzie się z nami modlił chór ze Słowacji.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 zostaną poświęcone gromnice dla dzieci z klasy III. Prosimy rodziców, by wraz z dziećmi zgromadzili się z przodu.
    Gościmy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy proponują nam Ewangelie na każdy dzień 2020 r. Można je nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 10 zł. Są dostępne także egzemplarze Pisma Świętego do słuchania oraz Biblia dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień. Gorąco polecamy.
    Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne z Szatą Jezusa.
    Mamy ferie zimowe. Naszym dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom, oraz wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dużo radości z pobytu w Niedzicy i bezpiecznego czasu, zwłaszcza na stoku i na drodze.
  2. Kalendarz Liturgiczny:
    - poniedziałek 3.02 - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Poświęcenie jabłek i podwiązywanie gardeł
    - środa 5.02 - wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy, poświęcenie wody i chleba
    - czwartek 6.02. - wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Nabożeństwo powołaniowe w czwartek o godz. 1700 (poprowadzi Róża Zwiastowania NMP). W piątek nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30 i 17:00. Odwiedziny chorych - po Mszy św. porannej.
  4. Informujemy również, ze w niedzielę 23.02.2020 będziemy gościć ks. bp. Jana Szkodonia, który będzie wizytował naszą parafię i udzieli sakramentu bierzmowania uczniom kl. VIII. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przygotowania do tego wydarzenia.