V Niedziela zwykła

Niedziela, 9 lutego 2020 11:27

1. Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory i zakończenie o godz. 18:00.
    W tygodniu codziennie przed wieczorną Mszą św. adorujemy Pana Jezusa od godz. 17:00, różaniec i zakończenie o godz. 18:00, potem Msza św. W taki sposób przygotowujemy się do świętowania stulecia urodzin Św. Jana Pawła II. Podobnie na Zamku.
    Zakończyły się ferie zimowe. Naszym dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy wielu sił w kolejnych dniach edukacji, natomiast wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dużo radości z pobytu w Niedzicy i bezpiecznego czasu, zwłaszcza na stoku i na drodze.
    - poniedziałek 10.02 - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
    - piątek 14.02. - święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Odpust ku czci św. Walentego w Krempachach - suma o godz. 9:30 i 11:30.
  3. Spotkania: poniedziałek po Mszy św. kl. VIII wraz z rodzicami.
  4. Wizytacja kanoniczna w zapowiadanym terminie została odwołana z powodu choroby ks. biskupa. Odbędzie się w późniejszym terminie. Natomiast bierzmowanie zostało ustalone na poniedziałek 24. lutego o godz. 15:30.
  5. Wewtorek 28. Światowy Dzień Chorego. O godz. 14:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji chorych, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 15:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, starszych, przygotowujących się do operacji. Prosimy o pomoc w dowiezieniu ich do kościoła. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  6. W najbliższą sobotę rozpoczynają się 30. Spiskie Zwyki. Rozpoczęcie o godz. 11:00 w Zamku, a w niedzielę w GOK-u. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają. Więcej informacji na plakatach.
  7. Wójt Gminy informuje, że trwa nabór uzupełniający do projektu dotyczącego montażu odnawialnych źródeł energii. W dalszym ciągu przyjmowane są deklaracje na instalacje solarne, instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła do ciepłej wody oraz kotły na pelet. Zainteresowanych udziałem w projekcie prosi się o zgłoszenie się w UG, pokój nr 19. Nadal istnieje także możliwość skorzystania z bezpłatnego demontażu i usunięcia wyrobów zawierających azbest. Więcej info w UG w Łapszach Niżnych.