VII Niedziela zwykła

Niedziela, 23 lutego 2020 09:13

1. Msze Św.: o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, o 11:30 suma i o 18:00. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nieszpory i zakończenie o godz. 18:00.
    W tygodniu codziennie przed wieczorną Mszą św. adorujemy Pana Jezusa od godz. 17:00, różaniec i zakończenie o godz. 18:00, potem Msza św. W taki sposób przygotowujemy się do świętowania stulecia urodzin Św. Jana Pawła II. Podobnie na Zamku.
    We wtorek o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna za zmarłego w Kanadzie śp. Milana Kapołkę. Pól godziny wcześniej różaniec.
  2. W poniedziałek o godz. 15:30 będziemy gościć ks. bp. Janusza Mastalskiego, który udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. VIII. Bardzo prosimy o modlitwę i serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św.
  3. W najbliższą środę - Środę Popielcową - rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym przygotowaniu ważką rolę pełnią: post, jałmużna i modlitwa. Szczyptą popiołu, przyjętego na głowę wyrażamy gotowość włączenia się w grono wiernych, którzy pragną owocnie przeżyć ten czas i godnie przeżywać Święto Paschy.
    Msze Św. w tym dniu: 7:30 w jęz. słowackim, 9:00, 15:00 i 18:00. Na Zamku o 10:15. W czasie każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy. Składka na potrzeby charytatywne w naszej parafii.
  4. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:
    Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 6:30, o 15:00 dla dzieci szkolnych, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych a o 17:30 Msza Św. Na Zamku o 18:30 Droga Krzyżowa i potem Msza św.
    W najbliższy piątek Drogę krzyżową o godz. 15:00 poprowadzą klasy V, a o 17:00 kl. VII.
    Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00, w Niedzicy Zamku po Mszy św. o godz. 10:15.
  5. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. Najbliższy piątek jest dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej, Mszy św. i postu w tej intencji.
  7. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się również okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7.06).
  8. Zarząd Urbaru dzisiaj o godz. 14:00 zaprasza swoich udziałowców na zebranie sprawozdawcze. Jeśli nie będzie kworum to kolejne spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach - bez względu na liczbę uczestników.
  9. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku w Ośrodku Zdrowia w Łapszach Niżnych odbędzie się 11.03 w godz. 11-12. Zapisy w Ośrodku Zdrowia.
  10. 1 lutego nastąpiła zmiana na stanowisku kościelnego w naszej parafii. Pan kościelny przyjął wszystkie służby w kościele, oprócz organisty. Jednak po miesiącu złożył rezygnację. Dlatego ogłaszamy nabór na te stanowiska. Chętnych do podjęcia posługi w kościele zapraszamy do kontaktu z radą parafialną lub z ks. proboszczem.