IV Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 22 marca 2020 09:21

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych.
    W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Dzisiaj - Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 11:30. Na Zamku bezpośrednio po Mszy św.
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 6:30, o 17:00 dla młodzieży i dorosłych, a o 17:30 Msza św. Na Zamku o godz. 18:30.
    Po każdej Mszy św. można również nabywać baranki wielkanocne i paschaliki na Wigilię Paschalną. Ofiara przynajmniej 8 zł.
    W związku z trudną sytuacją epidemiczną w naszej Ojczyźnie zapraszamy do udziału we Mszy św. codziennie o godz. 12:00. Pół godziny wcześniej adoracja i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym czasie będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  3. W środę 25.03. będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania NMP, jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 8:00, 12:00 i 18:00, na Zamku o godz. 19:00. W czasie każdej Mszy św. zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać ze stolika pod chórem, proszę je wypełnić i przynieść na Mszę św.
  4. W czwartek nie będzie Mszy św. na Zamku.
  5. Kończy się zima i nadchodzi czas wiosennych porządków. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Kilka razy przeszła wichura. Jest jeszcze dużo porozbijanych zniczy, porozrzucanych wianków. Niech miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich będzie otoczone należną czcią.
  6. Ksiądz proboszcz z Zakopanego dziękuje bardzo za złożone ofiary na budowę kościoła. Zebraliśmy 3900 zł., natomiast na misje do puszek 1500 zł. Bóg zapłać!
  7. W przyszłą niedzielę mieliśmy rozpocząć jubileuszowe misje parafialne. Z wiadomych względów przenosimy je na październik. Bardzo proszę jednak o modlitwę w intencji misji. Natomiast wszystkich, którzy mają pragnienie pogłębienia życia duchowego w tym czasie prosimy o wysłuchanie rekolekcji w domu poprzez internet, radio i TV.