Niedziela palmowa

Niedziela, 5 kwietnia 2020 22:59

1. Umocnieni duchowo odpustem ku czci Matki Bożej Bolesnej rozpoczynamy Wielki Tydzień, który daje nam szansę w przeżywaniu najważniejszych wydarzeń zbawczych naszej religii.
    Msze św. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, Zamek 10:15, suma o 11:30 i o 18:00. Na każdej poświęcenie palm.
    Po Mszy św. można nabyć jeszcze baranki wielkanocne. Bóg zapłać za pomoc.
    Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św. wieczorną, albo po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
    Jeśli chorzy pragną przyjąć Komunię św. to proszę zgłosić w zakrystii i w umówionym terminie ich nawiedzimy.
  2. Dodatkowa Msza św. na Zamku będzie odprawiona w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii św. Prosimy o zachowanie przepisów kwarantanny.
  3. Triduum Paschalne - najważniejsze święta w roku liturgicznym.

Wielki Czwartek - Dzień ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej: w kościele parafialnym i na Zamku o godz. 18:00. Po złożeniu Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy adoracja do godz. 20:00.

Wielki Piątek - Dzień Bożego Zmiłowania. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8:00 - rozpoczęcie Jutrznią recytowaną przez kapłanów i adoracja. O godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i początek Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w Białą Niedzielę, Droga Krzyżowa wokół kościoła i rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku. Adoracja przy Grobie do godz. 21:00. Strażaków prosimy o tradycyjne trzymanie straży przy Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspensy.

Wielka Sobota.Adoracja w Grobie od godz. 8:00- rozpoczęcie Jutrznią recytowaną przez kapłanów i adoracja. O godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i dalszy ciąg adoracji. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19:00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.Program zostanie podany w Wielki Czwartek. Msze św. o godz. 6:30 w Niedzicy i na Zamku, o godz. 9:00 w języku słowackim, 11:30 i wieczorem o 19:00. Uroczyste nieszpory o godz. 18:30.
  4. Mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności, w jakich przychodzi nam przeżywać najważniejsze dla naszej wiary wydarzenia Misterium Paschalnego, zgodnie ze wskazaniami Stolicy Apostolskiej oraz Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Marek Jędraszewski postanowił, że liturgia Triduum Paschalnego może się odbywać również w kościołach rektoralnych. Dlatego liturgia będzie się odbywać równocześnie w kościele parafialnym i w kaplicy na Zamku. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć do 11 kwietnia 2020 r. - maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Bardzo więc prosimy, aby w czasie nabożeństw czy adoracji w kościele nie przebywało więcej osób. Jeśli pojawią się nowe przepisy państwowe, dotyczące zgromadzeń religijnych, ks. abp zaleca dostosowanie się do nich i uwzględnić ich w praktyce duszpasterskiej.
  5. Nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Proszę tego dokonać we własnym gronie. Teksty błogosławieństwa zostaną wydrukowane w naszej gazetce parafialnejw Wielki Czwartek, oraz w niedzielę Wielkanocną .
  6. Wszystkich, którzy nie będą mieli możliwości uczestnictwa w Triduum w kościele zachęcamy do trwania w modlitwie poprzez transmisje TV z Jasnej Góry.
  7. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Kilka razy przeszła wichura. Jest jeszcze dużo porozbijanych zniczy, porozrzucanych wianków. Niech miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich będzie otoczone należną czcią.
  8. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji w TV Trwam prowadzonych przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego od poniedziałku do środy w Tv trwam o godz. 8:15.