Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela, 12 kwietnia 2020 10:52

W poranek wielkanocny uczniom Chrystusa przywracają nadzieję słowa: „On żyje”, a ukazujący się Zbawiciel jest źródłem radości.

Drodzy Parafianie!
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najlepsze życzenia:
radości i nadziei, płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego,
pokoju ducha i błogosławieństwa Bożego
oraz prawdziwie umacniającego spotkania
Chrystusa Zmartwychwstałego.
Radosnego Alleluja w gronie bliskich i przyjaciół!

Duszpasterze

1. Msze św. o godz. 6:30 w Niedzicy i na Zamku, o godz. 9:00 w języku słowackim, 11:30 i wieczorem o 19:00. Uroczyste nieszpory o godz. 18:30.
  2. „Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako wielką niedzielę” czytamy w Kalendarzu Rzymskim. Wdzięczni Bogu Ojcu za wielki dar miłości i wszechmocy, jaki okazał w swoim Synu, starajmy się przyjmować jak najczęściej Ciało Zmartwychwstałego Pana w Komunii św.
    Przygotowanie ostatnich dwóch tygodni wymagało wiele trudu. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i trudem rąk pomagali przygotować i przeżyć godnie te wydarzenia: odpustu i Wielkiego Tygodnia. Przed Triduum paniom dekorującym kościół: Marcie i Elżbiecie - szczególnie Ciemnicę i Boży Grób. W czasie Triduum Paschalnego szczególnie: p. Kościelnemu, Organiście, Strażakom, Różom Różańcowym. Bóg zapłać!
  3. W ciągu tygodnia, po Komunii św., będziemy zanosić modlitwy w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
  4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. jak w niedzielę. Pamiętamy o profesorach i studentach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego.
  6. Trwamy w kwarantannie. We Mszy św. nadal może uczestniczyć 5 osób. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Zapraszamy również do korzystania z Komunii św. i spowiedzi według wcześniejszych warunków.
  7. Więcej informacji można znaleźć na stronie diecezjalnej www.diecezja.pl.