Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela, 19 kwietnia 2020 18:33

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Nasza parafia ma szczęście posiadania relikwii Siostry Faustyny - apostołki Bożego Miłosierdzia, Św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćki - bądźmy wszyscy również świadkami Bożego Miłosierdzia. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
    Dzisiaj rozpoczynamy także 76. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miej miłosierdzie dla nas”.
    W dalszym ciągu obowiązuje przepis, że w Mszach świętych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. W pierwszej kolejności udział we Mszy św. mają osoby, które zamówiły intencje mszalne.
    - czwartek 23.04 - Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    - sobota 25.04 - Święto Św. Marka, ewangelisty. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszym metropolicie abp. Marku Jędraszewskim.
  3. Dziś trzecia niedziela miesiąca, ale obowiązkową składkę od pary przekładamy na przyszłą niedzielę. (Mamy nadzieję, ze będzie nas już więcej - przynajmniej 30 osób).