III Niedziela wielkanocna

Niedziela, 26 kwietnia 2020 07:27

1. 1. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. We wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna. Nie tylko dzisiaj oraz w ciągu rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, ale jak najczęściej rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
    Od poniedziałku we Mszach św. może uczestniczyć do 30 osób. Zachęcamy by wykorzystywać tę możliwość i jednając się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty przystępować do komunii św. wypełniając w ten sposób 3 przykazanie kościelne. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować odległość 2 metrów od osoby siedzącej obok.
    Dzisiaj także można złożyć miesięczną ofiarę w kopertach na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Rada parafialna czeka na zainteresowanych od godz. 18:00.
  2. Kalendarz liturgiczny
    - środa 29.04 - święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
    - piątek 1.05 - wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika.Odpust w Krośnicy - suma o 11:00. Arcybiskup metropolita krakowski udzielił dla archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
    - niedziela 3.05 - W kolejną rocznicę tragicznego pożaru prośmy Matkę Najświętszą o wstawiennictwo. Naszych druhów strażaków polecajmy opiece świętego patrona: na Zamku o godz. 10:15, w Niedzicy o godz. 11:30. Odpust na Falsztynie - suma o godz. 11:30.
  3. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku 3 maja przypada w niedzielę okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszej parafii będą sprawowane jak w niedzielę. Podczas nabożeństwa majowego o godz. 18:30 ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
  4. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 6:30. Po Mszy św. nawiedzimy chorych z Komunią Świętą.(na osobiste zaproszenie rodziny. Chorego można zgłosić w zakrystii).
  5. Również w piątek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich - będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, o ustąpienie pandemii, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.
  6. Pamiętajmy o codziennej modlitwie różańcowej odmawianej w intencji ustania epidemii koronawirusa. Można się łączyć duchowo i fizycznie o godz. 20:30 z odmawiającymi różaniec w całej Polsce.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób pomagają w utrzymaniu parafii w tym niezwykle trudnym czasie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone, czy na tacę, czy to na rachunek bankowy parafii, czy w inny sposób.