IV Niedziela wielkanocna

Niedziela, 3 maja 2020 11:21

1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę modlimy się w sposób szczególny o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. O godz. 18:30 nabożeństwo majowe, a o 21:00 Apel Jasnogórski w intencji nowych powołań.
    W kolejną rocznicę tragicznego pożaru razem z naszymi strażakami polecamy Panu Bogu ich samych, ich rodziny a także całą naszą parafię wypraszając przez wstawiennictwo Św. Floriana potrzebne łaski - szczególnie uchronienie od pożarów i innych nieszczęść. Na Zamku o 10:15, w Niedzicy o godz. 11:30.
    Codziennie we Mszy św. może uczestniczyć do 30 osób. Zachęcamy by wykorzystywać tę możliwość i jednając się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty przystępować do komunii św. wypełniając w ten sposób 3 przykazanie kościelne. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość od osoby siedzącej obok.
    Trwa miesiąc maj.Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.
    - poniedziałek 4.05- wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
    - środa 6.05 - Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
    - piątek 8.05 - Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Odpust we Frydmanie - suma o godz. 11:00.
  3. W najbliższy czwartek zapraszamy do udziału w Jerycho Różańcowym, które zawsze odbywało się w Ludźmierzu. W tym roku z powodu pandemii zapraszamy do trwania w modlitwie w domu, w godzinach od 4:00 do 8:00.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób pomagają w utrzymaniu parafii w tym niezwykle trudnym czasie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone, czy na tacę, czy to na rachunek bankowy parafii, czy w inny sposób. Dziękujemy również wszystkim, którzy w minionych tygodniach fizycznie pracowali przy upiększaniu naszej parafii - ogrodu i kościoła. Bóg zapłać!