VI Niedziela wielkanocna

Niedziela, 17 maja 2020 09:03

1. Dla całej naszej parafii dzień dzisiejszy jest szczególny ze względu na dzieci przyjmujące po raz pierwszy Komunię świętą. Dziękujemy Bogu za te dzieci, ale także za ich rodziców i chrzestnych, którzy w taki sposób również wypełniają swoje zobowiązania chrzcielne.
    W czasie Mszy św. o godz. 11:30 zostanie udzielona I Komunia Święta dzieciom z kl. III (grupa I). Dzieci wraz z rodzicami siadają na wyznaczone w kościele miejsca. Do nich dołączają chrzestni.
  2. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00.

Jutro przypada 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzisiaj o godz. 15:00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adoracja będzie trwać do Mszy św. wieczornej. O godz. 18:30 nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy do nawiedzin kościoła w tym czasie, by w ten sposób oddać cześć Panu Bogu dziękując za obecność Wielkiego Rodaka Jana Pawła II. O 21:00 Apel Jasnogórski.Nasi biskupi zachęcają, by przez te dni udekorować okna wizerunkiem naszego Jubilata.

Trwa miesiąc maj. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.

Dziś także trzecia niedziela miesiąca. Ofiary na tacę i w kopertach przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać! Rada parafialna oczekuje na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 18:00.

Codziennie we Mszy św. może uczestniczyć do 40 osób. Zachęcamy, by wykorzystywać tę możliwość i jednając się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty przystępować do komunii św. Przypominamy również, że pandemia nie zniosła obowiązku drugiego i trzeciego przykazania kościelnego, a okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7. czerwca. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą maseczki oraz zachować bezpieczną odległość od osoby siedzącej obok.
    - czwartek 21.05 - wspomnienie Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
    - piątek 22.05 - wspomnienie Św. Rity z Cassia, zakonnicy
    - niedziela 24.05 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  4. Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dni krzyżowe). Serdecznie zapraszamy do modlitwy w czasie Nabożeństwa Majowego i Mszy św. w kościele. Ze względu na kwarantannę nie wychodzimy z kościoła na procesję błagalną.
  5. W najbliższą niedzielę 24.05 mija 50. rocznica Święceń Kapłańskich naszego rodaka śp. ks. prałata Bartłomieja Kapołki. Z tej okazji zapraszamy do modlitwy w jego intencji w najbliższą sobotę o godz. 10:00. Dziękując Bogu za dar jego kapłaństwa modlimy się równieżo nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.