Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela, 24 maja 2020 09:24

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. O godz. 18:30 nabożeństwo majowe, a o 21:00 Apel Jasnogórski.
    Trwa miesiąc maj.Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. O godz. 21:00 zapraszamy również na Apel Jasnogórski. Do udziału w tych nabożeństwach maryjnych gorąco zapraszamy wszystkich.
    Codziennie modlimy się do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania.
    Przypominamy, że w Mszach świętych w naszym kościele może uczestniczyć nie więcej niż 40 osób, w tę liczbę nie jest wliczony teren wokół kościoła. Zachęcamy do rzetelnego zweryfikowania, czy w konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, aby korzystać z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa krakowskiego dotyczącej udziału w Mszach świętych. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych na ustach i nosie oraz przestrzeganiu zasad higieny.
    Za dwa tygodnie kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Zachęcamy do tego, by skorzystać z tych sakramentów. Codziennie przed Mszą św. spowiadamy.
    W poniedziałek o godz. 11:00 pogrzeb śp. Marty Satała.
    - wtorek 26.05 - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu polecajmy Panu Bogu wszystkie mamy.
    - piątek 29.05 - wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
    - sobota 30.05 - wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
    - niedziela 31.05 - uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  3. Spotkania przed bierzmowaniem dla kl. VII codziennie w czasie nabożeństwa majowego i Mszy św. Zapraszamy poszczególne grupy uczniów wraz z rodzicami (rozkład podany w emailu do każdego kandydata).
  4. Odnowiony został feretron, który jak ufamy upiększy także naszą procesję Bożego Ciała. Chętnych do niesienia zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii. Informujemy również, że tak jak w zeszłym i w tym roku nie otrzymaliśmy dotacji na remont kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie nie widzi potrzeby pomocy kościołom na Spiszu.
  5. ZGKiM Gminy Łapsze Niżne informuje, że w środę 27 maja zostanie przeprowadzona bezpłatna zbiórka zużytej folii po sianokiszonce. Należy ją dostarczyć na plac przy tartaku przy ul. Św. Rozalii.