Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 31 maja 2020 11:50

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 19:00. O godz. 18:30 zapraszamy na ostatnie w tym rok nabożeństwo majowe, a o 21:00 Apel Jasnogórski. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec.

Od jutra przez cały miesiąc zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe - codziennie o godz. 18:30 i bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

Za tydzień kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Zachęcamy do tego, by skorzystać z tych sakramentów. Codziennie przed Mszą św. spowiadamy.
    - poniedziałek 1.06. - Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą jak w niedzielę: o godz. 7:30 (po słow.), 9:00, 11:30 i 19:00. W kaplicy w Niedzicy-Zamku o godz. 10:15. Odpust w Maniowach - suma o 11:00.
    - środa 3.06 - wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    - czwartek4.06 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    - sobota 6.06 - wspomnienie Św. Kwiryna. Odpust w Łapszach Niżnych - suma o 11:30.
    - niedziela 7.06 - uroczystość Najświętszej Trójcy.Odpust w Łopusznej - suma o godz. 11:30.
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe w I czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża MB Gromnicznej). W I piątek nabożeństwo do NSPJ rano o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. Chorych odwiedzimy po Mszy św. porannej. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo I sobotnie - o godz. 7:00 Msza św. i po niej rozważania fatimskie z różańcem.
  4. Spowiedź codziennie od godz. 18:00: poniedziałek - kl. VIII, VI i V, wtorek - kl. VII; środa - kl. IV i III, czwartek i piątek - młodzież i dorośli.
  5. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30 będzie I Komunia Święta dzieci z kl. III (grupa II). Dzieci wraz z rodzicami siadają na wyznaczone w kościele miejsca. Do nich dołączają chrzestni. Spowiedź w sobotę o godz. 8:30.
  6. Spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VII we wtorek w czasie nabożeństwa czerwcowego i Mszy św. Przypominamy o przeczytaniu katechezy 3/11 i pytaniach.
  7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.