XIII Niedziela zwykła

Niedziela, 28 czerwca 2020 08:44

1. Rozpoczęliśmy wakacje - czas zasłużonego wypoczynku dla naszych dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Umiejmy być wdzięczni za ten rok, podziękujmy za niego, a tam gdzie trzeba przeprośmy za nie do końca wykorzystany talent minionego czasu. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku.
    Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy Zamku, 11:30 suma i o 19:00. O godz. 18:30 nabożeństwo czerwcowe.
    W tygodniu o godz. 1830 Nabożeństwo czerwcowe (do końca miesiąca) i bezpośrednio po nim Msza św.
    Odpust w Łapszach Wyżnych. Suma o godz. 11:30.
    Dzisiaj w parafii gościmy naszego metropolitę ks. abp. Marka Jędraszewskiego. O godz. 11:30 będzie przewodniczył Mszy św. z okazji III Zjazdu Górali. Msza św. zostanie odprawiona przy GOK-u. W tym czasie nie będzie Mszy św. w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
    Dziś dzień wyborów prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zachowując wszelkie przepisy sanitarne skorzystajmy z prawa głosu, nie zapominając o dowodzie osobistym. Możemy to uczynić do godz. 21:00.
    - poniedziałek 29.06 - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
    - piątek 3.07 - święto św. Tomasza, apostoła
    - sobota 4.07 - święto rocznicy poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe w I czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża MB Wniebowziętej). W I piątek nabożeństwo do NSPJ rano o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. Chorych odwiedzimy po Mszy św. porannej. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo I sobotnie - o godz. 7:00 Msza św. i po niej rozważania fatimskie z różańcem.
  4. Zgodnie z zaleceniem naszego metropolity ks. abp. Marka Jędraszewskiego w najbliższą niedzielę ogłaszamy zbiórkę do puszek na poszkodowanych w ulewach mieszkańców naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za każdą pomoc!