XIV Niedziela zwykła

Niedziela, 5 lipca 2020 07:31

1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych parafian i gości uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dobrej pogody i radosnego czasu w górach. Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    Zgodnie z zaleceniem naszego metropolity ks. abp. Marka Jędraszewskiego dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na poszkodowanych w ulewach mieszkańców naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za każdą pomoc!
    W godz. 9:15 – 13:00 w remizie OSP razem z naszymi druhami strażakami można podarować krew na rzecz potrzebujących mieszkańców Niedzicy.
    W czasie wakacji Msze św. codzienne będą odprawiane tylko wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę.
    Codziennie o godz. 18:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, litania do Przenajświętszej Krwi Chrystusa, o 18:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 19:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    - poniedziałek 6.07 – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
    - środa 8.07 – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana
    - sobota 11.07 – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  3. We wtorek zapraszamy wszystkich ludzi chorych i starszych na parafialny dzień chorego. O godz. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i modlitwy do Św. Jana Pawła II. W tym czasie będzie również możliwość spowiedzi, a o godz. 8:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w dostarczeniu chorych na Mszę św. Wieczorem nie będzie Mszy św.
  4. Organizowana jest akcja „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Chętni do takiej pomocy mogą przywieźć elektrośmieci na plebanię w czwartek do godz. 10:00, kiedy to przyjedzie samochód i zawiezie co centrali. Również w ten sposób możemy pomóc naszym misjonarzom. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc.
  5. Ogłoszenie Wójta Gminy: „W najbliższą niedzielę 12.07 odbędą się wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7:00 do 21:00. Wyborca jest bezwzględnie zobowiązany do przestrzegania zaleceń sanitarnych na terenie lokalu wyborczego. Wchodząc do lokalu wyborczego należy zdezynfekować ręce, zakryć usta i nos, zachować dystans. Warunkiem koniecznym jest również posiadanie dokumentu tożsamości.”
  6. Zarząd Leśnej Wspólnoty Urbarialnej w Niedzicy zaprasza wszystkich udziałowców na zebranie sprawozdawczo - wyborcze, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (12.07) o godz. 14:00 w Domu Strażaka.