XV Niedziela Zwykła

Niedziela, 12 lipca 2020 08:53

1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych parafian i gości uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dobrej pogody i radosnego czasu w górach. Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    W czasie wakacji Msze św. codzienne będą odprawiane tylko wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę.
    Codziennie o godz. 18:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, litania do Przenajświętszej Krwi Chrystusa, o 18:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 19:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    - poniedziałek 13.07 – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
    - środa 15.07 – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
    - czwartek 16.07 - wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej). Odpust we Frydmanie – suma o godz. 11:00
    - sobota 18.07 – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
  3. Dzisiaj 12.07 wybieramy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Bardzo serdecznie prosimy o pójście do urn wyborczych. Warunkiem koniecznym jest zachowanie rygorów sanitarnych, jak również posiadanie dokumentu tożsamości.”
  4. Zarząd Leśnej Wspólnoty Urbarialnej w Niedzicy zaprasza wszystkich udziałowców na zebranie sprawozdawczo – wyborcze, które odbędzie się równieżdzisiaj (12.07) o godz. 14:00 w Domu Strażaka.
  5. W minioną niedzielę na powodzian zebraliśmy 3500 zł. Bóg zapłać!
  6. W przyszłą niedzielę (19.07) w czasie Mszy św. o godz. 11:30 razem ze strażakami OSP w Niedzicy będziemy się modlić w intencji naszych zmarłych strażaków. Zapraszamy wszystkich członków zwyczajnych, wspierających i dożywotnich, oraz wdowy po zmarłych strażakach. Po Mszy św. zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik przed budynkiem OSP.
  7. Zachęcamy do czytania prasy religijnej: Gość Niedzielny – ciekawy artykuł o miłości małżeńskiej i jej rozwiązaniu; Promyczek Dobra – z kartami do gry pogłębiającymi naszą wiedzę o kard. Wyszyńskim; Mały Promyczek Dobra – z naklejkami Maryjnymi. Zapraszamy do nabywania i czytania.