XVI Niedziela zwykła

Niedziela, 19 lipca 2020 09:44

1. Bardzo serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych parafian i gości uczestniczących w dzisiejszej Mszy św. Wszystkim wypoczywającym pośród nas życzymy dobrej pogody i radosnego czasu w górach. Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Ofiara na tacę i w kopertach przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Przypominamy również, że w sprawach dotyczących rady (np. cmentarza, składek) radni czekają na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 18:00. Bóg zapłać za każdą ofiarę i pomoc.
    Dzisiaj (19.07) w czasie Mszy św. o godz. 11:30 razem ze strażakami OSP w Niedzicy będziemy się modlić w intencji naszych zmarłych strażaków. Po Mszy św. zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik przed budynkiem OSP.
    W czasie wakacji Msze św. codzienne są odprawiane tylko wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę.
    Codziennie o godz. 18:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, litania do Przenajświętszej Krwi Chrystusa, o 18:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 19:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    - poniedziałek 20.07 -wspomnienie bł. Czesława, kapłana
    - środa 22.07 -Święto Św. Marii Magdaleny, odpust w Nowej Białej – suma o godz. 9:30 i 11:30
    - czwartek 23.07 - Święto Św. Brygidy,zakonnicy, patronki Europy
    - piątek 24.07 - wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
    - sobota 25.07 - Święto Św. Jakuba, apostoła, oraz wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświecenie pojazdów po Mszy św. Przy tej okazji swoją ofiarą wspieramy misjonarzy pomagając w zakupie pojazdów.
    - niedziela 26.07 - wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Odpust w Kacwinie – suma o godz. 11:30.
  3. Zarząd Leśnej Wspólnoty Urbarialnej w Niedzicy zaprasza wszystkich udziałowców na zebranie sprawozdawczo – wyborcze, które odbędzie się również w niedzielę (26.07) o godz. 14:00 w Domu Strażaka. Zebranie odbędzie się bez względu na liczbę zebranych udziałowców
  4. Kółko Rolnicze w Niedzicy odda do dzierżawy na korzystnych warunkach tartak wraz z halą tartaczną, oraz plac wokół tartaku przy ul. Św. Rozalii w Niedzicy.Bliższych informacji udziela zarząd, również pod numerem telefonu: 504140512.
  5. Wójt Gminy Łapsze Niżne informuje, że od 1. lipca 2020 r. można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz świadczenia „Dobry start” w formie elektronicznej przez portal Emp@tia, portal PUE, a także za pośrednictwem bankowości elektronicznej.Więcej info w gazetce i na tablicy ogłoszeń.
  6. Przed kilkoma tygodniami z jednego z gospodarstw w Kacwinie skradziono 9. krów. Dla gospodarzy jest to wielka strata. Dlatego wzorem innych nieszczęść ogłaszamy zbiórkę do puszek w przyszła niedzielę po każdej Mszy św. Bóg zapłać za pomoc.