XVII Niedziela zwykła

Niedziela, 26 lipca 2020 07:43

1. Pozdrawiamy dzisiaj Wszystkich Szanownych Gości i Turystów odwiedzających Pieniny, Spiszi naszą niedzicką wspólnotę parafialną. Wszystkich serdecznie witamy i życzymy spokojnego, pełnego radości wypoczynku.
    Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    Dziś w Kacwinie odpust ku czci św. Anny – suma o godz. 11:30.
    W czasie wakacji Msze św. codzienne są odprawiane wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę.
    Codziennie o godz. 18:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, litania do Przenajświętszej Krwi Chrystusa, o 18:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 19:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. ofiarą do puszek można wesprzeć poszkodowaną rodzinę z Kacwina. Bóg zapłać za każdą pomoc!
    Również dzisiaj o godz. 14:00 Zarząd Leśnej Wspólnoty Urbarialnej w Niedzicy zaprasza wszystkich udziałowców na zebranie sprawozdawczo – wyborcze do Sali Domu Strażaka.
    - środa 29.07 -wspomnienie św. Marty
    - piątek 31.07 - wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana
    - sobota 1.08 - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
    - niedziela 2.08 - wspomnienie Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkuli). Odpust na Dursztynie – suma o godz. 11:30.
  3. Ogłoszenia pana Wójta:
    W związku z planowanym zakończeniem realizacji projektu pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Łapsze Niżne” informujemy, że istnieje jeszcze możliwość skorzystania z bezpłatnego demontażu i usunięcia wyrobów zawierających azbest. Wnioski można składać w UG do dnia 30.08.2020 r. wszystkie informacje można uzyskać w UG.
    W ramach wojewódzkiego treningu systemu alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 76. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (odwołanie alarmu - ciągły dźwięk w okresie 3 minut) emitowany przez syreny.