XVIII Niedziela zwykła

Niedziela, 2 sierpnia 2020 00:11

1. Pozdrawiamy dzisiaj Wszystkich Szanownych Gości i Turystów odwiedzających Pieniny, Spisz i naszą niedzicką wspólnotę parafialną. Wszystkich serdecznie witamy i życzymy spokojnego, pełnego radości wypoczynku.
    Przypominamy, że Msze św. odprawiamy w naszej parafii o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, 11:30 suma i wieczorem o 19:00. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
    Dziś z okazji wspomnienia Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkuli) można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust na Dursztynie – suma o godz. 11:30.
    W czasie wakacji Msze św. codzienne są odprawiane wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę.
    Codziennie o godz. 18:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, litania do Św. Bartłomieja, o 18:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 19:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    Przypominamy również wszystkim naszym parafianom i gościom o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Zachęcamy do używania maseczek zakrywających nos i usta szczególnie w czasie nabożeństw liturgicznych.
    W poniedziałek o godz. 8:00 Msza św. pogrzebowa śp. Józefa Nowaka, zamieszkałego w Świebodzicach.
    - wtorek4.08 - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona wszystkich kapłanów
    - środa5.08 - wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP (MB Śnieżnej)
    - czwartek 6.08- Święto Przemienienia Pańskiego
    - sobota 8.08 - wspomnienie św. Dominka, kapłana
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe w I czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża MB Niepokalanie Poczętej). W I piątek nabożeństwo do NSPJ rano o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. Chorych odwiedzimy po Mszy św. porannej – proszę o cierpliwość – na pewno przyjdziemy. Z sakramentu pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00.
  4. Na pojazdy misyjne przy poświęceniu samochodów zebraliśmy 1000 zł, a dla poszkodowanej rodziny z Kacwina 3100 zł. Ks. proboszcz z Kacwina wraz z poszkodowanymi bardzo dziękują za każdą pomoc. Bóg zapłać!