XIX Niedziela zwykła

Niedziela, 9 sierpnia 2020 23:20

1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku.
    Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    W czasie wakacji Msze św. codzienne są odprawiane wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę.
    Codziennie o godz. 18:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, litania do Św. Bartłomieja, o 18:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 19:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    Przypominamy również wszystkim naszym parafianom i gościom o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Zachęcamy do używania maseczek zakrywających nos i usta szczególnie w czasie nabożeństw liturgicznych.
    * poniedziałek 10.08- Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    * wtorek 11.08 - wspomnienie św. Klary, dziewicy
    * czwartek 13.08 - Święto NMP Kalwaryjskiej
    * piątek 14.08 - wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i męczennika
  3. Ponieważ w dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, podjęto modlitewną nowennę w intencjach Ojczyzny.
    Ksiądz Arcybiskup Metropolita zachęca wszystkich do zorganizowania także w parafiach Archidiecezji Krakowskiej czuwania przed Najświętszym Sakramentem i włączenia się w ten sposób do sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa do godz. 21:00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  4. W sobotę 15 sierpnia wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Uroczystość ta pokazuje, że naśladowanie świętych nie kończy się z chwilą śmierci. Maryja - przez to, że została wzięta do nieba - pokazała nam drogę. Nasza ojczyzna jest w niebie.
    Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Zachęcamy, aby każda rodzina przygotowała bukiet ziół i kwiatów, i przyniosła go do poświęcenia.
    Uroczystość w sposób szczególny będziemy przeżywać w czasie odpustu w Łapszach Niżnych. Suma odpustowa o godz. 11:30.
    Kustosze Sanktuariów w Ludźmierzu i Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na uroczystości odpustowe. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  5. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.