XX Niedziela zwykła

Niedziela, 16 sierpnia 2020 11:13

1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku.
    Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    Przeżywamy dzień solidarności z Kościołem w Libanie. Modlimy się za ludzi poszkodowanych w wybuchu, a po każdej Mszy św. możemy ich wesprzeć ofiarą do puszek. Bóg zapłać!
    W czasie wakacji Msze św. codzienne są odprawiane wieczorem, chyba że inaczej zostanie podane w niedzielę.
    Codziennie o godz. 18:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, litania do Św. Bartłomieja, o 18:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 19:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    Przypominamy również wszystkim naszym parafianom i gościom o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Zachęcamy do używania maseczek zakrywających nos i usta szczególnie w czasie nabożeństw liturgicznych.
    Dziś także trzecia niedziela miesiąca. Ofiary na tacę i w kopertach przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać! Rada parafialna oczekuje na zainteresowanych w salce katechetycznej od godz. 18:00.
    * poniedziałek 17.08 - Święto Św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej
    * czwartek 20.08 - wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
    * piątek 21.08 - wspomnienie Św. Piusa X, papieża
    * sobota 22.08 - wspomnienie NMP Królowej
  3. W następny poniedziałek przypada Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Będziemy dziękować Bogu za dar św. Bartłomieja w 700. lecie istnienia naszego kościoła i prosić o łaskę świadectwa życia na wzór naszego Patrona. Nasze przygotowanie do Odpustu niech obejmie zarówno nasze domy, ulice, jak i nasze dusze. Codziennie również można skorzystać z sakramentu pokuty, a w sobotę spowiedź od godz. 17:00.
  4. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00.
  5. W ostatnim czasie założono dwa nowe chodniki na cmentarzu i uporządkowano strych. Bóg zapłać pracującym w tych przedsięwzięciach.
  6. Prosimy również o uporządkowanie cmentarza, zwłaszcza pomiędzy grobami.