XXI Niedziela zwykła

Niedziela, 23 sierpnia 2020 22:59

1. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnego i owocnego wypoczynku.
    Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    Codziennie o godz. 18:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, litania do Św. Bartłomieja, o 18:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 19:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami kościół może być zapełniony do połowy wiernych. Na zewnątrz może być do 150 wiernych zachowując dystans społeczny. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta w środku i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk w przed wejściem do kościoła.
    W najbliższych dniach będą również dezynfekowane miejsca użyteczności publicznej, w tym kościół. Proszę zachować ostrożność, jednak nie jest to niebezpieczne dla zdrowia człowieka.
    We wtorek o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za śp. Józefa Szewczyka, zmarłego w USA,
    * środa 26.08 - Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w Kluszkowcach – suma o 11:30.
    * czwartek 27.08 - wspomnienie św. Moniki
    * piątek 28.08 - wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    * sobota 29.08 - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  3. Jutro, w poniedziałek 24.08., przypada Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. W 7:00. Rocznicę pierwszej wzmianki o naszym kościele będziemy dziękować Bogu za dar św. Bartłomieja i prosić o łaskę świadectwa życia na wzór naszego Patrona. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi ks. biskup Janusz Mastalski – będzie to oficjalne rozpoczęcie uroczystości rocznicowych, które zostaną zakończone w przyszłym roku. Pozostałe Msze św. będą o godz. 7:30 po słowacku, o 9:00 i 19:00. Na Zamku o godz. 20:00.
    Do odpustu przygotowujemy się od początku miesiąca uczestnicząc w adoracji, odmawiając litanię do naszego świętego przed codzienną Mszą św. wieczorną, oraz poprzez sakrament pokuty.
    Na sumę odpustową kawalerów prosimy o przygotowanie chorągwi i udział w odpuście w strojach regionalnych. Panny od obrazów przygotują feretrony. Dzieci I Komunijne zapraszamy w strojach komunijnych, jak również dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia na dzwoneczkach. Rodziców bardzo prosimy o pomoc w ubraniu ich w stroje i uczestnictwo razem z nimi w sumie odpustowej.
    W jednej z modlitw do Św. Bartłomieja wołamy: „Uproś, Patronie nasz, błogosławieństwo dla naszych pól i warsztatów. Obudź ducha pobożności i miłości do Matki Bożej. Spraw swą modlitwą u Boga, abyśmy kochali nasz Kościół, żyli według przykazań i osiągnęli chwałę u Boga”. Niech przygotowanie i przeżycie odpustu pomoże nam doświadczyć orędownictwa Apostoła.
    W tym dniu swoje Imieniny obchodzi nasz Ksiądz Wikariusz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach wypraszając dla niego wiele sił w realizowaniu zadań powierzonych mu przez Pana Boga.
  4. Obowiązkowe spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. Sprawa dotyczy m. in. miejsca na cmentarzu, oraz innych ważnych spraw związanych z funkcjonowaniem naszej Parafii. Prosimy również wszystkich naszych parafian o zwrócenie uwagi przy segregacji śmieci na cmentarzu. Nie kosztuje to dużo, a możemy mieć pięknie również w tym miejscu.
  5. W minioną niedzielę na pomoc dla Libanu zebraliśmy 3550 zł. Bóg zapłać!
  6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30 podziękujemy Panu Bogu za zbiory. Nie będzie procesji do kaplicy Św. Rozalii ze względu na epidemię.