XXII Niedziela zwykła

Niedziela, 30 sierpnia 2020 16:54

1. Kończy się czas wakacji. Bardzo serdecznie witamy pośród nas gości, wczasowiczów i turystów i życzymy Wam radosnych ostatnich dni wakacyjnego wypoczynku pośród nas i bezpiecznego powrotu do swoich domów..
    Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30 suma i o 19:00. Nieszpory o godz. 18:30.
    Codziennie o godz. 18:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, o 18:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 19:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami obowiązującymi w strefie czerwonej kościół może być zapełniony tylko do połowy możliwości. Na zewnątrz może być do 150 wiernych zachowując dystans społeczny. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta w środku i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy dożynki - dziękujemy za dar tegorocznych zbiorów. Szczególnie w czasie Mszy św. o godz. 11:30 będziemy dziękować Panu Bogu i prosić, by nikomu z nas nie zabrakło codziennego chleba.
    * wtorek 1.09 - wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. W tym dniu przypada 81. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
    * czwartek 3.09 - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    * piątek 4.09 -wspomnienie św. Rozalii z Palermo, pustelnicy
    * niedziela 6.09 - Święto Narodzenia NMP - odpust w Harklowej. Suma o godz. 11:30.
  3. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie będzie wspólnego rozpoczęcia. Zapraszamy poszczególne klasy do spowiedzi o godz. 18:00 i potem na Mszę św. w kolejne dni:
    * poniedziałek – kl. IV, V i VI
    * wtorek – przedszkole, kl. 0, I, II i III. - z poświęceniem tornistrów najmłodszym(prosimy o przyniesienie)
    * środa – kl. VII i VIII
    * czwartek – szkoły zawodowe i średnie
    Na Mszę św. zapraszamy nie tylko dzieci, ale i dyrekcję, wychowawców i rodziców. Obowiązują wszystkie zasady sanitarne związane z epidemią. Prosimy o dostosowanie się do tych zasad.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 18:00 (według wyznaczonego grafiku), natomiast dorosłych zapraszamy codziennie rano i w piątek o godz. 18:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 18:00 (poprowadzi Róża MB Różańcowej). W I piątek nabożeństwo do NSPJ rano o godz. 6:30 i 18:00. W I Sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00.
  5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11:30 zostanie odprawiona przy kaplicy Św. Rozalii – w ramach odpustu, ale i prośby o uchronienie od zarazy chorób dzisiejszego czasu. Nie będzie procesji i prosimy o dotarcie indywidualne zachowując wszystkie ograniczenia.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Promyczek Dobra.