XXIV Niedziela zwykła

Niedziela, 13 września 2020 10:22

1. Przypominamy że w niedziele Msze św. są odprawiane: o godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, 10:15 w Niedzicy - Zamku, 11:30sumai o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    Codziennie o godz. 17:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, o 17:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 18:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami obowiązującymi w naszej strefie w kościele może być więcej ludzi, jak również na zewnątrz zachowując jednak dystans społeczny. Warunkiem koniecznym jest przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta w środku i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Pozostajemy w duchowej łączności z pielgrzymami kalwaryjskimi, którzy wraz z naszym abp. Markiem Jędraszewskim uczestniczą w 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymce Rodzin pod hasłem „Człowiek jest powołany do pełni życia”.
    Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”
    * poniedziałek 14.09 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    * wtorek 15.09 - wspomnienie NMP Bolesnej
    * środa 16.09 - wspomnienie męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    * piątek 18.09 - Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży
    * sobota 19.09 - wspomnienie Matki Bożej Saletyńskiej - odpust w Łapszach Wyżnych, suma o godz. 11:00.
  3. Spotkania przed bierzmowaniem w kolejne dni o godz. 17:00. Rozpoczęcie wystawieniem NS, z różańcem i modlitwą indywidualną, oraz Mszą św. Po Mszy św. indywidualne rozmowy z rodzicami i kandydatami:
    * wtorek rodzice i kandydaci z kl. VIII
    * środa rodzice i kandydaci z kl. VII
    * czwartek rodzice i kandydaci z kl. VI
    * piątek wszystkie grupy razem.
  4. Kandydaci na ministrantów mają spotkanie w sobotę o godz. 9:00, natomiast ministranci i lektorzy o godz. 10:00.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na drogę krzyżową w intencji rodzin. Rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym o godz. 17:00.
  6. Wójt Gminy Łapsze Niżne zaprasza na spotkanie informacyjne połączone z zebraniem wiejskim. W Niedzicy - Zamku w niedzielę 20.09 o godz. 11:15, a w Niedzicy w sobotę 26.09 o godz. 19:30. W czasie obrad obowiązuje zachowanie bezpiecznego odstępu a także zakrywanie ust i nosa.
  7. Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami „na policjanta”, ,,na wnuczka”, „syna”, czy ,,córkę”. Szczególną uwagę winny zwrócić osoby starsze. Więcej info w gablocie ogłoszeń.
  8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny.