XXVI Niedziela zwykła

Niedziela, 27 września 2020 17:34

1. Msze św.: godz. 7:30 w języku słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży i o 18:00.
    O godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa przy kaplicy Św. Michała Archanioła.
    O godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory.
    Odpust w Dębnie - suma o godz. 11:30.
    Do końca miesiąca codziennie o godz. 17:00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament, o 17:10 różaniec odmawiany przez poszczególne róże, zakończone litanią do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwem. O 18:00 Msza św. Zapraszamy wszystkich chętnych.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami obowiązującymi w naszej strefie w kościele może być więcej ludzi, jak również na zewnątrz zachowując jednak dystans społeczny. Warunkiem koniecznym jest przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta w środku i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla migrantów. Bóg zapłać za każdą pomoc!
    Pogrzeb śp. ks. prał. Władysława Janczego, byłego dziekana niedzickiego - w poniedziałek o godz. 15:00 w Maniowach, a we wtorek o godz. 13:00 w Dębnie.
    - poniedziałek 28.09- wspomnienie św. Wacława, męczennika
    - wtorek 29.09 - święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
    - środa 30.09 - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
    - czwartek 1.10 - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
    - piątek 2.10 - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
    - niedziela 4.10 - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  3. W środę o godz. 17:00 zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom z kl. III. Serdecznie zapraszamy z rodzicami. Po adoracji i Mszy św. spotkanie uczniów i rodziców z ks. katechetą.
  4. W czwartek wchodzimy w październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17:30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  5. Różaniec na Zamku będzie odmawiany przez cały październik o godz. 16:30 (od poniedziałku do piątku), a w sobotę o godz. 18:30 i po różańcu Msza św.
  6. W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
    - 1.10 cz- Róża MB Nieustającej Pomocy
    - 2.10 pt - Róża Św. Anny
    - 3.10 sb- Ministranci, lektorzy i schola
    - 4.10 nd- Róża MB Ludźmierskiej
  7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać codziennie od godz. 17:00. Godzina Święta w czwartek o godz. 17:00 (poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy). W I piątek Nabożeństwo do NSPJ o godz. 6:30. W I Sobotę Nabożeństwo I Sobotnie po Mszy św. o godz. 7:00. Wieczorem nie będzie różańca i Mszy św.
  8. W przyszłą niedzielę różaniec zostanie odprawiony bezpośrednio po sumie o godz. 11:30 i będzie połączony z procesją eucharystyczną do pięciu ołtarzy usytuowanych na cmentarzu przykościelnym. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy także dzieci i młodzież o udział we Mszy św. i w procesji różańcowej.
  9. Stowarzyszenie 4Eco zaprasza na spotkanie w sprawie dotacji do fotowoltaiki we wtorek o 19:00 w Domu Strażaka.
  10. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny i nowy miesięcznik dla dzieci „Staś”.