XXVIII Niedziela zwykła

Niedziela, 11 października 2020 19:10

1. Msze św.:o godz. 7:30 w języku słowackim, o 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy-Zamku, suma o godz. 11:30 i wieczorem o godz. 18:00.
    Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30, na Zamku o 16:30.
    „TotusTuus” to hasło XX Dnia Papieskiego, przeżywanego dzisiaj. Po Mszy św. młodzież kwestuje na pomoc Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
    Odpust w Mizernej – suma o godz. 11:30.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami kościół może być zapełniony do połowy wiernymi. Na zewnątrz może być do 150 wiernych zachowując dystans społeczny. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk w przed wejściem do kościoła.
    - wtorek 13.10 - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
    - środa 14.10 - wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
    - czwartek 15.10 - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    - piątek 16.10 - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
    - sobota 17.10 - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  3. W najbliższym tygodniu różaniec poprowadzą:
    - 12.10 pn - Róża MB Jaworzyńskiej
    - 13.10 wt - Róża MB Wniebowziętej
    - 14.10 śr - kl. II
    - 15.10 cz - kl. III a
    - 16.10 pt - kl. III b
    - 17.10 sb - Róża MB Niepokalanie Poczętej
    - 18.10 nd - Róża MB Gromnicznej
  4. Bardzo dziękujemy za udział i modlitwę w Jerycho Różańcowym w Ludźmierzu. Bóg zapłać!
  5. Wójt Gminy:ZGKiM informuje, ze od 1.01.2021 nieruchomości niezamieszkałe, na których powstają odpady komunalne zostaną wyłączone z gminnego systemu odbioru odpadów komunalnych (m.in. sklepy, punkty gastronomiczne, hotele, pensjonaty, instytucje kultury, oświaty lub zdrowia, agroturystyki, inne punkty noclegowe, zakłady mechaniczne). W związku z powyższym właściciele nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne powinni złożyć do ZGKiM zerową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi najpóźniej do 31.12.2020. Szczegółowe informacje na stronie UG.
    ZGKiM informuje, że zbiórka odpadów budowlanych i rozbiórkowych, wielkogabarytów, zużytych opon samochodowych (bez opon z ciągników rolniczych), zużytego sprzętu elektrycznego oraz odpadów niebezpiecznych w Niedzicy Zamku zostanie przeprowadzona we wtorek 27.10, a w Niedzicy w środę 28.10. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej UG.
  6. Kominiarze informują, że w środę (7.10) w Niedzicy rozpoczął się okresowy przegląd i czyszczenie przewodów kominowych, spalinowych, dymowych i wentylacyjnych. W trosce o swoje bezpieczeństwo pozwólmy im dobrze wykonać zadanie. Prosi się, by osoby na kwarantannie i chore poinformowały o tym kominiarzy przed rozpoczęciem czyszczenia.
  7. Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań kolonoskopowych. Więcej informacji i telefony w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy szczególnie osoby w wieku 50-65lat.
  8. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny.