XXXII Niedziela zwykła

Niedziela, 8 listopada 2020 09:30

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory za zmarłych o godz. 17:30.
    Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych.
    Modlitwa z wypominkami codziennie o godz. 17:25.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - poniedziałek 9.11 - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
    - wtorek 10.11 - wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    - środa 11.11 - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Odpust w Krempachach - suma o godz. 9:30 i 11:30. Narodowe Święto Niepodległości
    - czwartek 12.11 - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    - piątek 13.11 - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  3. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić IV Światowy Dzień Ubogich. Ofiarą do puszek wesprzyjmy tych najuboższych.
  4. Z okazji 100. Rocznicy przyłączenia Spisza do Polski nasza Gmina organizuje konkurs pt: „Gmina Łapsze Niżne w starym obiektywie”. Konkurs trwa do 22.11. Więcej informacji na stronie UG.
  5. Badania USG, doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca odbędą się w środę 25.11. W Ośrodku Zdrowia w Łapszach Niżnych o godz. 8:00, a we Frydmanie od godz. 11:30. Rejestracja wyłącznie telefoniczna. Koszt 55 zł.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny.