XXXIII Niedziela zwykła

Niedziela, 15 listopada 2020 19:18

1. Msze św.: godz. 7:30 w jęz. słowackim, 9:00 dla dzieci i młodzieży, o 10:15 w Niedzicy - Zamku, suma o godz. 11:30 i o 18:00. Nieszpory o godz. 17:30.
    W dzisiejszą niedzielę po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa „Wyciągnij rękę do ubogiego!”. Wzorem lat ubiegłych po każdej Mszy św. ofiarą do puszek wspieramy to dzieło. Bóg zapłać!
    Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca w czasie Mszy św. i ofiara w kopertach są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Panowie z rady parafialnej czekają na zainteresowanych od godz. 17:00 w salce katechetycznej. Zapraszamy i prosimy o zachowanie wszystkich obowiązujących środków ostrożności sanitarnej.
    Zgodnie z ostatnimi zaleceniami w kościele może być 1 osoba na 15m2. Wierni muszą zachowywać dystans społeczny w środku i na zewnątrz. Warunkiem koniecznym jest również przebywanie w maseczce zakrywającej nos i usta - w kościele i na zewnątrz, oraz dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła.
    Zachęcamy, szczególnie starszych, do uczestnictwa we Mszy św. poprzez przekaz TV, radiowy czy internetowy.
    - wtorek 17.11 - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    - środa 18.11 - wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    - piątek 20.11 - wspomnienie św.Rafała Kalinowskiego, kapłana
    - sobota 21.11 - wspomnienie Ofiarowania NMP
    - niedziela 22.11 - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  3. Kominiarze informują, że od wtorku (17.11) w Niedzicy-Zamku rozpoczyna się okresowy przegląd i czyszczenie przewodów kominowych, spalinowych, dymowych i wentylacyjnych. W trosce o swoje bezpieczeństwo pozwólmy im dobrze wykonać zadanie. Prosi się, by osoby na kwarantannie i chore poinformowały o tym kominiarzy przed rozpoczęciem czyszczenia.
  4. W minioną niedzielęspłonęło gospodarstwo oraz został zalany dom w Krośnicy, straty są bardzo duże. Wzorem innych nieszczęść w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. ofiarą do puszek będziemy mogli wspomóc poszkodowaną rodzinę.
  5. Badania USG, doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca odbędą się w środę 25.11. W Ośrodku Zdrowia w Łapszach Niżnych o godz. 8:00, a we Frydmanie od godz. 11:30. Rejestracja wyłącznie telefoniczna. Koszt 55 zł.
  6. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny.